وزارت کشور سعودی: تروریست دستگیر شده، پیش از این دانشجوی بورسیه بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی پادشاهی سعودی دو تروریست تحت تعقیب را در شمال ریاض دستگیر و دو نفر دیگر را کشتند. یکی از تروریست‌های دانشجوی سابق مهندسی بود.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور پادشاهی سعودی اعلام کرد، طالع الصعیری که به دلیل تهیه کمربندهای انفجاری، از خطرناک‌ترین تروریست‌های تحت تعقیب بود، از دانشجویانی بوده که با بورسیه دولتی برای تحصیل به خارج از کشور در رشته مهندسی رفته بود، لیکن به سبب ناکامی در تحصیل، روانه جنگ در سوریه شد.

سرلشکر منصور الترکی در کنفرانس خبری روز شنبه، گفت: پس از عملیاتی که منجر به کشته شدن دو تن از تروریست‌ها در منطقه یاسمین در شمال ریاض شد، نیروهای امنیتی تصمیم گرفتند کل منطقه را محاصره کرده و به ساکنان منطقه هشدار دهند که به رهنمودهای امنیتی عمل کنند.

الترکی افزود: در نظر ما تروریسم، تروریسم است، بدون آنکه مهم باشد که در پس‌زمینه آن داعش یا هر سازمان دیگری باشد. داعش تنها یک چهره‌، از تروریسم است که قصد دارد اسلام و مسلمین را در جهان بدنام کند.

او ادامه داد: از همه ساکنان منطقه یاسمین که به دلیل عملیات تروریستی دچار زیان شده‌اند، درخواست می‌کنیم با وزارت کشور تماس بگیرند. او ضمن تحسین مخالفت جامعه سعودی با تروریسم، گفت: بارها شهروندان درباره تروریست‌ها به ما اطلاعات داده‌اند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور درباره دستگیرشدگان منطقه یاسمین گفت: همه آنها به برنامه‌های بازپروری فرستاده خواهند شد. با اینحال برنامه‌های بازپروری بر 15 درصد آنها تاثیری نخواهد گذاشت.

الترکی گفت: طالع الصعیری و طلال سمران الصاعدی به شدت به سوی نیروهای امنیتی آتش گشودند تا شاید بتوانند از دست این نیروها بگریزند. آنها در هنگام دستگیری دو سلاح رگبار، یک بمب دست‌ساز و مواد دیگری که گمان می‌رود برای ساخت بمب به کار رود، در اختیار داشتند.

براساس اطلاعاتی که در اختیار نیروهای امنیتی قرار گرفته بود، متهمان فراری خطرناک در یکی از منازل منطقه یاسمین در شمال ریاض پناه گرفته و مقدار اسلحه و کمربندهای انفجاری در اختیار دارند. از صبح روز شنبه منطقه در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفت. پس از آنکه نیروهای امنیتی از متهمان خواستند خود را تسلیم کنند، آنها به سمت نیروها آتش گشودند و یک نفر را مجروج کردند. در مقابل نیروهای امنیتی توانستند علاوه بر دستگیر کردن دو نفر، دو تروریست دیگر را بکشند.

سرلشکر بسام عطیه در این باره گفت: طلال الصاعدی پیش از این دو بار به سبب مشارکت در جنگ دستگیر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size