فیلم کشته شدن تروریست‌ها به دست نیروهای امنیتی پادشاهی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با پایان درگیری نیروهای امنیتی با تروریست‌ها در منطقه یاسمین ریاض، بار دیگر عطر یاسمین امنیت منطقه را فرا گرفت و بوی باروت تروریست‌ها از منطقه رخت بست. یکی از ساکنان منطقه ویدیویی که از این عملیات ضبط کرده بود را منتشر کرد.

در این ویدیو که درگیری پلیس سعودی و تروریست‌ها در منطقه یاسمین در شمال ریاض را نشان می‌دهد، لحظه کشته شدن تروریست‌ها به دست نیروهای امنیتی، در صبح روز دوشنبه را به تصویر می‌کشد. براساس اطلاعاتی که در اختیار نیروهای امنیتی قرار گرفته بود، متهمان فراری خطرناک در یکی از منازل منطقه یاسمین در شمال ریاض پناه گرفته و مقدار اسلحه و کمربندهای انفجاری در اختیار دارند. از صبح روز شنبه منطقه در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفت. پس از آنکه نیروهای امنیتی از متهمان خواستند خود را تسلیم کنند، آنها به سمت نیروها آتش گشودند و یک نفر را مجروح کردند. در مقابل نیروهای امنیتی توانستند علاوه بر دستگیر کردن دو نفر، دو تروریست دیگر را بکشند.

در پایان درگیری پلیس، نیروهای امنیتی و تروریست‌ها، دو تروریست به‌ نام‌های طایع بن سالم بن یسلم الصیعری و طلال بن سمران الصاعدی کشته شدند. سخنگوی امنیتی وزارت کشور در این‌باره گفت: نیروهای امنیتی پیش از انجام عملیات، اقدامات لازم برای تامین امنیت ساکنان منازل مجاور، عابران پیاده و خودروهای عبوری را انجام داده و بارها از متهمان خواستند که خود را تسلیم کنند. با توجه تیراندازی آنها به سوی نیروهای امنیتی و همچنین با توجه به در اختیار داشتن کمربندهای انفجاری که هر لحظه خطر انفجار آنها وجود داشت، اقدامات لازم برای خنثی‌سازی این خطرات انجام شد.

در این ویدیو که در یکی از منازل مجاور منطقه درگیری ضبط شده، صدای زنی شنیده می‌شود که از شدت ترس دائما در حال "توکل به خدا" است و پس از کشته شدن افرادی که گمان می‌کرد از متهمان باشند، نفس راحتی کشید.

در این ویدیو دو تروریست دیده می‌شوند که به خارج از منزلی که در آن پنهان شده بودند فرار کرده و قصد داشتند با سوار شدن به خودروی پلیس از منطقه بگریزند لیکن یکی از نیروهای پلیس آنها را تعقیب کرده و با هفت‌تیر به سوی آنها شلیک کرد. علیرغم کشته شدن دو تروریست، خود این افسر پلیس نیز زخمی شد ولی پس از اعزام به بیمارستان مورد معالجه قرار گرفت.

عملیات بازرسی از منزل تروریست‌ها نشان داد که آنها این منزل را به عنوان مخفیگاه برای تهیه مواد منفجره استفاده می‌کرده‌اند. در بازرسی از این منزل دو کمربند انفجاری و تعدادی بمب دست‌ساز یافت شد. همچنین نیروهای امنیتی دو ظرف کوچک حاوی مواد شیمایی که گمان می‌رود برای ساخت بمب به کار رود را نیز کشف و ضبط کردند. آنچه در منزل این افراد یافت شد، این فرضیه آنها در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی بوده‌اند را تقویت می‌کندو طایع الصعیری فردی است که داعش روی او به عنوان یک فردی کارآزموده حساب باز کرده است که مسئولیت ساخت بمب و تحویل مواد انفجاری به تروریست‌ها برای انجام عملیات در کشور پادشاهی سعودی را بر عهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید