شمخانی در دمشق و نگرانى از حذف نقش ايران در سوريه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای عالی امنیت ملی ايران على شمخانى در حالى سفر سه روزه خود به دمشق را با ديدار بشار اسد رئيس جمهور رژيم سوريه آغاز كرده كه رسانه‌هاى ايران مدتى است حملات شديدى به روسيه و تركيه را شروع كرده و اين دو كشور را به حذف نقش تهران در معادلات سوريه متهم كرده‌اند.

خبرگزارى رسمى ايران "ایرنا"، گزارش داده كه شمخانى در ديدار با اسد " با اشاره به افزایش پیچیدگی‌های سیاسی و امنیتی در بحران سوریه و نقش و تاثیرگذار بازیگران مختلف در این عرصه نسبت به برخی اقدامات مشکوک که به دنبال بهانه‌جویی برای نقض آتش‌بس و به شکست کشاندن روندهای سیاسی هستند، هشدار داد".

شمخانی قرار است با دیگر مقامات سوری از جمله سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه دیدار كند.

اين ديدارها ميان مقامات تهران و دمشق در حالى انجام مى شود كه سايت "تابناک" نزديک به محسن رضايى دبير مجمع تشخيص نظام ايران در گزارشى از قصد مسکو و آنکارا براى به حاشیه راندن ایران در سوریه ابراز نگرانى كرده است.

به گزارش اين وبسايت، پس از آنکه ارائه و تصویب قطعنامه شورای امنیت درباره برقراری آتش‌بس در سوریه به نام ترکیه و روسیه ثبت شد، همکاری و هماهنگی این دو کشور در مسائل مربوط به سوریه رو به افزایش است.

در همین راستا، همزمان با اعلام تصمیم کرملین برای خروج بخشی از نیروهای روس از سوریه، اخبار جدیدی از حمایت میدانی روسیه از ترکیه در عملیات علیه داعش منتشر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید