ارتش یمن به منطقه کلیدی برای کنترل باب المندب نزدیک می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی به پیشروی‌های خود در ساحل غربی باب المندب ادامه داده و می روند تا کنترل کامل این منطقه کلیدی را در دست گیرند.

در همین حال، جنگنده‌های ائتلاف عربی، مواضع کودتاگران در صعده، صنعا و تعز را به شدت بمباران کردند. در اثر این عملیات ده‌ها تن از شورشیان کشته و خودروهای زرهی آنها به شدت آسیب دید.

نیروهای تحت فرمان عبد ربه منصور
نیروهای تحت فرمان عبد ربه منصور

عملیات «نیزه طلایی» (السهم الذهبی) روز یکشنبه آغاز شد و در همان ساعات اولیه آن، مناطق ذوباب، المنصوره و پادگان العمری آزاد شد. این عملیات تا آزادسازی کامل بندر استراتژیک المخاء و استان تعز، ادامه خواهد یافت.

پیشتر سرلشکر احمد عسیری، مشاور نظامی وزیر دفاع سعودی و سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی در گفت‌وگو با العربیه تاکید کرد که ارتش یمن اکنون توانایی اداره عملیات را دارد و به پیشروی‌هایی در جبهه‌های مختلف در این کشور داشته است.

وی افزود: ما به طور همزمان شورشیان را مورد هدف قرار داده و به آموزش ارتش یمن پرداختیم.»

از سوی دیگر، منابع میدانی در یمن گفته‌اند که ابوطه الخولانی فرمانده حوثی‌ها در جبهه علب، به همراه شماری از نیروهای تحت فرمان خود در پی حملات هوایی ائتلاف عربی کشته شدند. همچنین یک فرمانده دیگر حوثی‌ها به نام مراد الشظی در یک بمباران منطقه حیدان در غرب استان صعده کشته شده است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی، همچنین به حملات شدید خود علیه تجمعات کودتاچیان در مناطق رازح، شدا و الظاهر در شمال غرب استان صعده ادامه دادند.

تنگه استراتژیک با المندب
تنگه استراتژیک با المندب

پیشروی بزرگ در جبهه تعز

در جبهه تعز، ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی با برخورداری از پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی، پیشروی‌های بزرگی را در منطقه مقنبه، جبل حبشی و جنوب الوزاعیه انجام دادند. منابع میدانی اعلام کردند که در اثر این حملات، 18 تن از نیروهای شبه‌نظامی کودتاگران کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

یادآوری می‌شود که عملیات نیزه طلایی با نظارت مستقیم عبدربه منصور هادی رییس‌جمهوری قانونی یمن، برای بازپس‌گیری ساحل غربی استان تعز آغاز شده است. ارتش یمن، در همان ساعات اولیه توانست منطقه ذوباب، پادگان العمری و مناطق استراتژیکی دیگر را آزاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید