رژیم اسد شهر ادلب را به جنگی فراگیر تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام رژیم اسد، ساکنان شهر ادلب را تهدید کرد که با حملاتی فراگیر با مشارکت گروه‌های شبه‌نظامی متحدش رو‌به‌رو خواهند شد.

شمار زیادی از غیرنظامیان، رزمندگان و خانواده‌های آنها، ماه گذشته، در پی توافقی، از بخش شرقی حلب که در محاصره بود، به شهر ادلب پناه بردند.

رژیم اسد، به ویژه پس از به پایان رسیدن مهلت یک هفته‌ای آتش‌بس که با نظارت روسیه و ترکیه در سوریه برقرار شد، تهدیدهای خود علیه ادلب را از سر گرفتند.

رژیم اسد، این بار پیش از آغاز کنفرانس آستانه، پایتخت قزاقستان درباره بحران سوریه، تهدید کرد که نبردی فراگیر را علیه گروه‌های مخالف در ادلب از سر خواهد گرفت.

در همین حال، جان کری وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا، از کنفرانس آستانه حمایت می‌کند. او ابراز امیدواری که این کنفرانس، گامی به سوی صلح در سوریه باشد.

وی افزود که آتش‌بس اعلام شده در سوریه که به امضای روسیه و ترکیه رسیده بود، به دلیل نقض مکرر آن توسط رژیم اسد، با مشکلات زیادی روبرو شد.

پس از برقراری چند مورد آتش‌بس بی نتیجه در سوریه، ایالات متحده هنوز به گفت‌وگوها در باره سوریه نپیوسته است. این در حالی است که هنوز مشخص نیست که آیا آمریکا در کنفرانس آستانه حضور خواهد داشت، یا این که از دور نظاره‌گر این گفت‌وگوها خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید