جنگ لفظی میان رهبران القاعده و داعش اسرارشان را فاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تبادل اتهام میان دو گروه القاعده و داعش از سر گرفته شد. جنگ لفظی میان دو طرف این بار بیش از پیش نشان دهنده اختلاف اهداف بزرگ میان دو طرف و حقیقت سیاست‌های آن‌ها است.

به گزارش العربیه، ایمن الظواهری فرماندهان گروه القاعده اخیرا به شدت گروه ابراهیم البدری ملقب به «ابوبکر البغدادی» رهبر گروه داعش را، هدف حمله قرار داد و آن‌ها را متهم به دروغگویی کرد. او گفت که رهبران این گروه را افسران بازنشته ارتش و سازمان اطلاعات صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق تشکیل می‌دهند.

الظواهری از نامه‌ای پرده برداشت که پیش‌تر برای رهبران داعش فرسته و از آن‌ها خواسته اماکن عمومی، مساجد و حسینی‌ها را هدف حمله قرار نداده و حملات خود را بر روی ارتش، نیروهای امنیتی و پلیس متمرکز کنند.

در مقابل، گروه داعش، نیروهای القاعده را به دویدن پشت سر اکثریت، تمجید از محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، قهرمان دانستن او و جستجوی مشارکت در حکومت، متهم کرد.

پیام‌های رد و بدل شده، حجم تناقض میان دو طرف را نشان می‌دهد. در این پیام‌ها، الظواهری بر ضرورت «خودداری از اذیت مسلمانان و هرکس که شریعت هدف قرار دادن او را با انجام عملیات انفجاری، ترور، آدم ربایی منع کرده، یا تخریب اموال» تاکید می‌کند. اما به نظر می‌رسد او حجم خون‌های ریخته شده عرب‌ها و مسلمان را در حملات القاعده طی سال‌های اخیر، به فراموشی سپرده است.

اما رهبر گروه داعش که می‌گوید گروهش تنها یک طایفه را هدف حمله قرار می‌دهد و ادعا می‌کند به بیت المقدس چشم دوخته و در پی آزادی آن است، گویا فراموش می‌کند که اکثر قربانیان حملات گروه هاشف عرب‌ها و مسلمانان در سوریه و عراق هستند. آن‌ها در خارج هم غیر نظامیان را قربانی می‌کنند، آخرین این حملات در استانبول و عمان بود و پیش از آن، سعودی، مصر و دیگر کشور‌ها، هدف حملات داعش بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید