ائتلاف عربی یک سکوی پرتاب موشک کودتاگران در یمن را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن، با برخورداری از پوشش هوایی ائتلاف عربی، به پیشروی‌هایی در جبهه های مختلف جنگ با حوثی ها و نیروهای مخلوع صالح دست یافتند. در این میان، جنگنده‌های ائتلاف عربی، شماری از مواضع کودتاچیان را بمباران کردند.

به گزارش شبکه العربیه، جنگنده‌های ائتلاف عربی، در بیست و چهار ساعت گذشته، بیش از ٢٠ مورد حمله علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی و مخلوع صالح در مناطق مختلف یمن انجام دادند.

منابع نظامی گزارش دادند که حملات هوایی ائتلاف عربی، مواضع تحت کنترل شبه‌نظامیان و تجهزات نظامی آنها در صعده، لحج و تعز هدف قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، مواضعی در منطقه ذباب وابسته به استان تعز و پادگان العمری هدف قرار گرفته و یک سکوی پرتاپ موشک و همچنین تجهزات نظامی کودتاچیان منهدم شده است. شورشیان حوثی و صالح، به وسیله یک فروند موشک بالستیک به سوی مواضع ارتش یمن و مقاومت ملی پرتاب کردند.

در همین حال، نیروهای وابسته به دولت مشروع یمن، به پیشروی در جبهه بیحان در استان شبوه که درگیری در آن از چند روز گذشته آغاز شده، ادامه می‌دهند. ارتش یمن از آزادسازی سلسله کوه‌های وادی بیجان در نزدیکی خطوط امدادی شبه‌نظامیان در منظقه صفرا خبر داد.

در تعز نیز، نیروهای ارتش و مقاومت ملی توانستند شبه‌نظامیان کودتاگر را از شماری مواضع استراتژیک و ارتفاعات در منطقه مقبنه در غرب این استان، عقب برانند.

در این درگیری‌ها، تعدادی از شبه‌نظامیان کشته و زخمی شدند. در مقابل، کودتاگران به بمباران مناطق غیرنظامی و هدف قرار دادن مردم در مناطق مختلف ادامه می‌دهند. برخی منابع محلی در تعز، از کشته شدن یک کودک و زخمی شدن یک تن دیگر توسط تک‌تیراندازان شبه‌نظامی در حین بازگشت از مدرسه‌ای در غرب تعز خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید