حوثی ها 299 مسجد را ویران یا حرمت آنها را نقض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در یک گزارش بین المللی آمده است که شبه نظامیان حوثی از آغاز کودتا در یمن، 299 مسجد را در این کشور به طور سیتماتیک ویران کرده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری «سبأ» وابسته به دولت مشروع یمن، گزارش موسسه «برنامه ارتباط با دانشمندان یمنی» فاش کرد که 29 مسجد در استان های مختلف یمن، به طور کامل ویران و 24 مسجد دیگر به طور جدی آسیب دیده از جمله دیوارهای آنها فرو ریخته استد. همچنین 146 مسجد به منظور بکارگیری آنها برای قتل، ویرانی و هدف قرار دادن مردم مورد استفاده قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید که حوثی ها، طبقه های همکف مساجد را به انبار سلاح های سنگین، متوسط و مواد منفجره تبدیل کرده اند. همچنین از حیاط مساجد برای آموزش نظامی و اتاق های آنها را برای جویدن قات و کشیدن قلیون تبدیل کرده اند.

حوثی ها همچنین مواد غذایی موجود در مساجد را که برای کمک به مردم مناطق مجاور جمع آوری می شود به غارت برده اند.

این گزارش از برنامه ها و هماهنگی های حوثی ها و ایران در هدف قرار دادن مساجد خبر داد و به استفاده حوثی ها از دو کانال تلفزیونی «العالم» وابسته به ایران و «المنار» وابسته به حزب الله لبنان برای تصویر برداری از وقایع انفجار «دار الحدیث»، در منطقه کتاف استان صعده، اشاره کرده است.

شبه نظامیان حوثی، در ماه ژوئن گذشته، یکی از مساجد استان حجه در شمال غرب کشور یمن را به جلسه استعمال قات که یک ماده مخدر به شمار می رود، تبدیل کرده اند.

ویدیویی که بر روی سایت های شبکه های اجتماعی پخش شده، نشان می دهد که حوثی ها، تصاویر بدر الدین الحوثی، رهبر روحی پیشین خود را بر روی دیوارهای مسجد قرار می دهند.

در ماه جولای گذشته نیز شبه نظامیان حوثی به یکی از مساجد در استان عمران (در شمال صنعا) یورش بردند و تمامی کتاب های آن مسجد را سوزاندند.

این در حالی است که شبه نظامیان، عملیات یورش به دهها مسجد دیگر در استان های تحت کنترل آنها خود را ادامه داده، امامان و خطیبان آنها را عزل و به جای آنها خطیبانی حوثی تعیین می کنند.

بر اساس این گزارش ها، حوثی ها همچنین خطیبان مساجد را پس از عزل بازداشت کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید