یک «پنچرگیر» به فرماندهی نیروهای داعش در شمال بعقوبه منصوب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی در استان دیالی عراق می‌گوید که ابو بکر البغدادی رهبر گروه داعش، یک «پنچرگیر» را برای فرماندهی نیروهای این گروه در منطقه حوض الحاوی در شمال بعقوبه، منصوب کرد.

این منبع امنیتی به تلویزیون «السومریه نیوز» گفته است: «برپایه اطلاعات به دست آمده، ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش، شخصی با نام ابن الملا را برای رفرماندهی نیروهای این گروه در حوض الحاوی واقع در ۸۰ کیلومتری شمال بعقوبه، انتخاب کرد».

این منبع که خواسته نامش فاش نشود، افزود: «ابن الملا در پایان دهه سوم زندگی خود است و پیش از سال ۲۰۱۴ کار آزاد داشت. آخرین کارش هم پنچرگیری خودرو‌ها بود. پدر ابن الملا و برادرانش از فرماندهان گروه القاعده بودند».

این منبع خاطرنشان کرد: «جنایت کشتن نیروهای داوطلب عشایر در روستای الحمد را ابن الملا فرماندهی کرد. او با جغرافیای منطقه به خوبی آشنا است».

او تاکید کرد: «البغدادی از راه تغییر فرماندهان می‌دانی در برخی مناطق استان دیالی، قصد فعال کردن نیروهای داعش و تشدید عملیات خشونت آمیز را دارد تا اوضاع داخلی را بی‌ثبات کند».

روستای الحمد واقع در شرق منطقه العظیم دوشنبه ۲ ژانویه شاهد حمله مسلحانه شبه نظامیان داعش بود.

این در حالی است که نیروهای عراقی از روز ۱۷ اکتبر، با پشتیبانی ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا، عملیاتی برای آزاد سازی مصل از تصرف گروه داعش آغاز کرده‌اند. موصل پایگاه اصلی داعش در عراق به شمار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید