یمن.. پیشروی سریع ارتش ملی و مقاومت مردمی در استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، پس از به کنترل در آوردن چند موضع استراتژیک، به پیشروی بزرگی در جبهه صعده دست یافتند.

به گزارش العربیه، ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی، در حال پیشروی در استان صعده، پایگاه شورشیان حوثی هستند. آن‌ها موفق شدند پایگاه لشکر ۱۰۱ پیاده نظام ارتش و دو کوه استراتژیک الثار و حبش را از تصرف شبه نظامیان آزاد کنند.

در همین حال، جبهه نهم، شاهد درگیری‌های شدیدی است که با حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی، همزمان شده است. این حملات مواضع شورشیان را در منطقه بنی عامر هدف قرار داد. همچنین حملات دیگری محل تجمع شبه نظامیان کودتا گر را در مدیریت مقنبه در استان تعز، هدف قرار داد.

در بیجان هم منابع محلی اعلام کردند که احمد عبدالقادر الحاج السید، فرمانده شبه نظامیان حوثی در محور بیجان، در اثر شدت جراحاتی که از دو روز پیش در جریان درگیری‌ها برداشته بود، جان خود را از دست داد. او در جریان عملیات نیروهای مقاومت مردمی برای آزاد سازی موضع السلیم زخمی شده بود.

شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، متحمل خسارت‌های سختی در دو جبهه بیحان و عسیلان شدند. این دو موضع استراتژیک از آغاز کودتا، در تصرف شبه نظامیان قرار دارد.

در همین راستا، ۲۵ شورشی از جمله ابوشهاب الحمزی از فرماندهان حوثی‌ها در مناطق نزدیک به مرز نجران کشته شدند. آن‌ها هدف حمله غافلگیر کننده اسلحه سنگین و هلیکوپترهای آپاچی سعودی شدند.

شایان ذکر است همگی شبه نظامیان که برای ورود به خاک سعودی تلاش می‌کردند، کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید