نوشته‌های دختر فلسطینی در فیس‌بوک پیش از کشته شدن در شب سال نو در استانبول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لیان زاهر ناصر دختر ۱۹ ساله فلسطینی شب سال نوی میلادی، در حمله ای که به کلوب شبانه در استانبول ترکیه روی داد، کشته شد در حالی که سه دوستش از مرگ حتمی نجات یافتند.

در حال حاضر روند اداری برای انتقال جنازه لیان به فلسطین به منظور تحویل دادن به خانواده‌اش در جریان است.

آخرین نوشته های لیان در صفحه شخصی اش در سایت فیس بوک در هفته های اخیر، امیدواری او به آینده و آرزوی خیر کردنش را نشان می دهد.

لیان زاهر ناصر
لیان زاهر ناصر

او در صفحه خود در فیس بوک نوشته است: «يا رب أينما كان الرضا اجعله دائما بقلبي» (خداوندا، رضایت هرکجا باشد آن را در دل من جای ده) و «ربي أنت المُيسر وانت المُسھل سھل امري، وحقق مطلبي وسخر لي ما هو خير لي» (خداوندا تو آسان و تسهیل کننده مسیرها هستی، راه مرا آسان گردان، خواسته‌ام را محقق کن و هرچه خیر است پیش پای من قرار ده).

او همچنین نوشته است: «ومع أنفاس هذا الصَباح، اللهم عوضني عن كل شي أحببته فخسرته، طابت له نفسي فذهب، اللهم إني أعوذ بك من قهر يؤلمني ومن هم يحزنني ومن فكر يقلقني» (از نفس های این صبح، خداوندا برایم جبران کن هرچه را از دست داده‌ام و دلم آن را خواست اما از دست رفت. خداوندا به تو پناه می‌برم از ظلمی که آزارم دهد، از رنجی که غمگینم کند و از فکری که نگرانم کند).

لیان زاهر ناصر
لیان زاهر ناصر

لیان در پست های دیگری نشوته است: «زي ما ترجع لربك بوقت حزنك وتحكيله عن ضياعك، ارجع له بوقت فرحتك واشكره واحكي له عن سعادتك وعن جمال اليوم اللي ابتسمت فيه وبالشكر تدوم النعم» (همانگونه که در غمت نزد خداوند می‌روی و از سرگردانیت می‌گویی، هنگام شایدت هم نزد خدا برو، او را سپاس گو و از خوشبختی‌ات و زیبایی روزی که در آن لبخند زدی برایش سخن بگو همانا که با تشکر نعمت پایدار خواهد ماند) و همچنین «لأن ربك يعلم ضعفك وحالك لن يتركك وحدك، اطمئن» (خدائند چون ضعف و حالت را می‌داند، تنهایت نخواهد گذاشت؛ مطمئن باش).

فضای غم و اندوه خانواده لیان را فرا گرفته. پدرش می‌گوید: «به او گفتم مسافرت نرو».

حمله یک مهاجم مسلح به یک کلوپ شبانه در استانبول ترکیه هنگام جشن‌های سال نوی میلادی، دستکم ۳۹ تن را کشت و ۶۹ تن دیگر را زخمی کرد.

پدر لیان زاهر ناصر
پدر لیان زاهر ناصر


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید