دستکم ۲۴ کشته در انفجاری در بغداد که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انفجار خودرویی بمب گذاری شده در میدانی پر ازدحام در شهرک صدر بغداد پایتخت عراق که روز دوشنبه ۲ ژانویه روی داد، دستکم ۲۴ تن را کشت و ۶۷ تن دیگر را زخمی کرد.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در بیانیه‌ای که سایت «اعماق» وابسته به این گروه منتشر کرد، مسئولیت انفجار را بر عهده گرفت.

انفجار در حالی روی داد که نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا، در حال نبرد برای بیرون راندن داعش از شهر موصل، بزرگ‌ترین پایگاه این گروه هستند. موصل تابستان ۲۰۱۴ در پی حمله ناگهانی داعش و تصرف مناطق وسیعی از شمال عراق، در تصرف این گروه قرار دارد.

الصدر
الصدر


روز شنبه سه انفجار، دستکم ۲۹ تن را در مناطق مختلفی از بغداد کشته بود. همچنین ۷ نیروی پلیس در حمله مهاجمانی از داعش در نزدیکی نجف کشته شدند

انفجار روز دوشنبه، میدانی را هدف قرار داد به معمولا، کارگران در آن تجمع می‌کنند.

۹ تن از قربانیان حادثه، زنانی بودند که در اتوبوسی از میدان محل انفجار می‌گذشتند. تصاویر منتشر شده، بقایای جنازه‌های این زنان را داخل اتوبوس سوخته نشان می‌دهد. پس از انفجار، خون زمین میدان را پوشاند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق دوشنبه پس از دیدار با فرانسوا اولاند رئیس جهوری فرانسه به خبرنگاران گفت: «تروریسم تلاش می‌کند با هدف قرار دادن غیر نظامیان، تلفات و شکست‌های خود را جبران کند. ما به مردم عراق و تمام مردم جهان اطمینان می‌دهیم که ما می‌توانیم تروریسم را از میان ببریم و می‌توانیم عمرش را کوتاه کنیم».

اولاند هم که کشورش در دو سال گذشته، در معرض سلسله‌ای از حملات نیروهای تندرو قرار گرفته، گفت که مشارکت نیروهای فرانسوی در ائتلاف بین الملل برای جنگ با تندور‌ها در عراق، باعث می‌شود جلوی حملات در فرانسه گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید