اولاند از بغداد: جنگ با داعش در عراق از فرانسه در مقابل تروریسم حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسوا اولاند رئیس‌ جمهوری فرانسه که به عراق سفر کرده، دوشنبه ۲ ژانویه در برابر نیروهای نظامی کشورش که در عراق حضور دارند گفت: «مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق، از کشور ما در مقابل خطر تروریسم محافظت می‌ کند».

اولاند افزود: «هرگونه مشارکت در بازسازی عراق، زمینه‌ای دیگر را برای جلوگیری از حمله داعش به سرزمین ما، فراهم می‌ کند».

رئیس جمهور فرانسه گفت: «در حال حاضر چالش، بازپس‌گیری موصل (از تصرف گروه داعش) است. برای تحقق این هدف، در هفته‌های آینده، باید نیروهای عراقی را آموزش، حمایت و همراهی کنید و بهترین مشورت‌ها را به آن‌ها ارائه دهید».

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه و در کنار او جان اف لودریان وزیر دفاع این کشور
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه و در کنار او جان اف لودریان وزیر دفاع این کشور

اولاند صبح روز دوشنبه به منظور دیدار با نظامیان فرانسوی که در نزدیکی جبهه‌های جنگ نیروهای عراقی با شبه نظامیان داعش در موصل مستقر هستند، به عراق سفر کرد.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه، اعلام کرده که اولاند با هدف اعلام حمایت از ارتش عراق در نبرد موصل و دیدار با نیروهای فرانسوی در این کشور، سفر کرده است.

اولاند سپتامبر ۲۰۱۴، پس از تصرف شهر موصل توسط گروه داعش هم به عراق سفر کرده بود.

این نخستین سفر یک رهبر اتحادیه اروپا به عراق پس از آغاز عملیات ائتلاف بین المللی رهبری آمریکا علیه داعش است. این عملیات حدود دو سال پیش آغاز شد.

از زمان ریاست جمهور اولاند در فرانسه در سال ۲۰۱۲، وی هیچ تردیدی در ارسال نیروهای نظامی به مناطق مختلف به منظور مبارزه با تروریسم نداشت. آفریقا و شرق جهان عراب از جمله مناطقی بودند که نیروهای فرانسوی در دوره ریاست جمهوری اولاند به آن فرستاده شده‌اند.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در دیدار با فواد معصوم رئیس جمهوری عراق

جان اف لودریان، وزیر دفاع فرانسه نیز، اولاند را در این سفر همراهی می‌کند. رئیس جمهوری فرانسه پس از ورود به بغداد، با فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق دیدار و گفتگو کرد. وی قرار است با حیدر العبادی نخست وزیر عراق درباره آخرین تحولات جنگ با داعش و عملیات موصل گفت‌وگو کند.

فرانسه در ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم، با ۱۴ هواپیمای جنگی «رافال» که در اردن و امارات متحده عربی مسقر هستند، شرکت دارد.

ارتش فرانسه نیز با ۵۰۰ سرباز، نیروهای عراقی را به وسیله ۴ توپخانه از نوع «کایزر» در جنوب موصل حمایت می‌کنند. سربازان فرانسوی همچنین به نیروهای عراقی و پیشمرگه‌های آموزش نظامی می‌دهند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید