وزارت کشور سعودی اسامی ربایندگان قاضی قطیف را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور پادشاهی سعودی از دستگیری سه تن از مته‌مان دست داشتن در ربودن قاضی اداره اوقاف و میراث قطیف خبر داد و افزود پاداش مالی برای شخص یا اشخاصی مد نظر قرار داده شده که اطلاعاتی منجر به دستگیری دیگر مظنونان ارائه دهند.

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور پادشاهی سعودی در یک کنفرانس خبری، با اعلام این خبر که سه تن از مته‌مان عملیات آدم‌ربایی در قطیف دستگیر شده‌اند، گفت: «تحقیقات دقیق نیروهای امنیتی درباره این موضوع منجر به دستیابی به اطلاعات مهمی در این زمینه و دستگیری سه نفر از مته‌مان این موضوع شد. این افراد شیخ محمد عبدالله الجیرانی قاضی اداره اوقاف و میراث را از مقابل منزلش در شهرک تاروت در قطیف ربوده بودند».

سخنگوی وزارت کشور همچنین از تخصیص پاداش مالی برای کسانی که اطلاعاتی درباره دیگر ربایندگان الجیرانی ارائه دهند خبر داد و نسبت به پناه دادن به این افراد هشدار داد. او با اینح ال تاکید کرد، شواهدی دال بر ارتباط آدم ربایان با داعش وجود ندارد.

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی
سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی

عبدالله علی أحمد آل درویش، مازن علی أحمد القبعة و مصطفى أحمد سلمان آل سهوان سه فرد بازداشت شده‌ای هستند که از سوی آدم ربایان، مامور مراقبت و زیر نظر گرفتن شیخ محمد عبدالله الجیرانی شده بودند.

در نتیجه تحقیقات و بازجویی‌ها، تاکنون نام سه تن از آدم‌ربایان مشخص شده‌ است. محمد حسین علی العمار، والمطلوب ‏میثم علی محمد القدیحی، والمطلوب علی بلال سعود الحمد سه نفری هستند که نام آن‌ها ضمن لیست ۹ نفره افراد تحت تعقیب اعلام شده است.

وزارت کشور پادشاهی سعودی، به این سه شخصو همکارانشان، که به دلایل امنیتی نام آن‌ها فعلا فاش نشده، درباره هر کنشی که زندگی الجیرانی را به خطر بیاندازد، هشدار داد.

وزارت کشور خواستار آزادی فوری قاضی اداره اوقاف و میراث شد و آدم‌ربایان را مسئول هر آسیبی دانست که به او برسد. این وزارتخانه همچنین از همه افرادی که اطلاعاتی درباره محل نگهداری قاضی ربوده شده یا اطلاعاتی درباره ۳ شخص تحت تعقیب یا دیگر افرادی که نام‌های آن‌ها پیش از این اعلام شده بود در اخیار دارند خواست فورا با شماره ۹۰۰ تماس گرفته یا به نزدیک‌ترین مرکز امنیتی مراجعه کنند.

به گفته سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودیف چنانچه در آینده، تحقیقات نشان دهد فردی اطلاعاتی در این زمینه را پنهان کرده، آن فرد به عنوان شریک جرم، تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

قاضی ربوده شده
قاضی ربوده شده


بنابر اعلام وزارت کشور سعودی و به موجب دستور پادشاهی ۴۶۱۴۲ / ۸ در تاریخ ۲۶ / ۹ / ۱۴۲۴هـ، به فرد یا افرادی که اطلاعاتی درباره محل اختفای مته‌مان ارائه کند، پاداش قابل توجهی تعلق خواهد گرفت. بنا به این دستور پادشاهی به اطلاعاتی که موجب دستگیری یک متهم تحت تعقیب شود، یک میلیون ریال سعودی پاداش داده می‌شود و اگر این اطلاعات منجر به دستگیری بیش از یک متهم شود، مبلغ پاداشی به پنج میلیون ریال سعودی افزایش داده خواهد شد. در صورتی که اطلاعات ارائه شده، منجر به خنثی‌سازی یک عملیات تروریستی شود، به فرد یا افرادی که این اطلاعات را ارائه کنند، هفت میلیون ریال پاداش داده خواهد شد.

شیخ محمد عبدالله الجیرانی، قاضی اداره اوقاف و میراث قطیف در روز ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ از مقابل منزلش در منطقه تاروت ربوده شد. عبدالحلیم آل کیدار، شهردار منطقه تاروت در این‌باره به «العربیة. نت» گفته بود: «الجیرانی پیش از بار‌ها از سوی افراد نا‌شناس مورد هجوم قرار گرفته بود و آن‌ها حتی تلاش کرده بودند که منزل او را به آتش بکشند».

مظنون در ربودن قاضی قطیف (تحت تعقیب)

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید