ویدیو.. دبی آغاز سال نوی میلادی را با آتش‌بازی با شکوه در برج خلیفه جشن گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهر دبی نیمه شب یکشنبه، سال نوی میلادی را با آتش بازی با شکوه در برج خلیفه، بلندترین برج جهان آغاز کرد.

سال نوی میلادی با آتش بازی در چند منطقه این امارت آغاز شد. کانال آبی جدید دبی، ساحل جمیرا و مارینا، از جمله آن‌ها بود.

با ازدحام مردم برای مشارکت در جشن‌های سال نو، دغدغه امنیت مهم‌ترین دل‌مشغولی در سرتاسر جهان و اروپا است که تدابیر امنیتی شدیدی در بسیاری از اماکن برگزاری جشن‌ها اتخاذ شد.

فرانسه که اخیرا بارها در آتش تروریسم سوخته، حدود ۱۰۰ هزار پلیس را برای تامین امنیت جشن‌های سال نو در سراسر کشور مستقر کرد. همچنین جشن‌ها در پاریس پایتخت فرانسه به حد اقل رسید. آتش‌بازی‌ها هم لغو شد و رقص نور و صدا، در جاده مشهور شانزه لیزه جشن‌هایی که با حضور ۶۰۰ هزار تن برگزارش شد را همراهی کرد.

برونو لو وزیر کشور فرانسه در این باره تصریح کرد که بیش از ۹ هزار نیروی امنیت داخلی برای تامین امنیت شهروندان به ویژه در امکان پر ازدحام، مستقر می‌شوند.

در آلمان هم نیروهای امنیتی میدان بایسر بلاتز روبروی دروازه تاریخی براندنبورگ را بستند. همچنین افزایش شمار نیروهای امنیتی به میزان ۱۷۰۰ تن برای جلوگیری از حملات احتمالی مستقر شدند، خودروهای زرهی هم روبری اماکن جشن‌ها مستقر شدند.

پیشتر توماس نیوندروف سخنگوی پلیس برلین گفته بود: «تمام تدابیر امنیتی برای جلوگیری از حملات احتمالی اتخاذ شده است. نیروهای پلیس هم به مسلسل مسلح می‌شوند».

وضعیت در بلژیک تفاوتی نداشت. تدابیر امنیتی در مرکز بروکسل پایتخت این کشور تشدید شد.

اولیوییه میس مدیر شرکت مسئول برگزاری جشن‌های بروکسل گفت: «شمار زیادی از نیروهای پلیس مستقر می‌شوند. تلاش می‌کنیم جلوی تجمع شمار زیادی از مردم در یک مکان گرفته شود».

در مادرید پایتخت اسپانیا هم ۱۹۰۰ پلیس برای حفظ امنیت جشن‌ها مستقر شدند. همچنین اوضاع به گونه‌ای تنظیم شد تا شمار حاضران در جشن‌ها از ۲۵هزار تن تجاوز نکند. ایست‌های بازرسی هم برای کنترل ورودها و خروج‌ها در محل برگزاری جشن‌ها، برپا شد.

اما ترکیه سال نو را با 35 کشته و 40 زخمی در حمله‌ای تروریستی به یک کلوب شبانه در استانبول آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید