جنگنده‌های ائتلاف محموله قاچاق موشک‌ برای حوثی‌ها را منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، سپیده‌دم روز یک‌شنبه اول ژانویه، یک محموله قاچاق موشک و اسلحه شبه‌نظامیان حوثی در یمن را نابود کردند.

به گزارش منابع خبری، جنگنده‌های ائتلاف، دو کامیون که مقدار قابل توجهی اسلحه برای شبه‌نظامیان حوثی در حرض و میدی در استان حجه یمن قاچاق می‌کردند، را منهدم کردند. این کامیون‌های قاچاق اسلحه در منطقه عاهم مورد اصابت قرار گرفتند. یکی از این کامیون‌ها اسلحه و مهمات و کامیون دیگر، موشک حمل می‌کردند.

همزمان با این اتفاق، نیروهای ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن توانستند با موفقیت، مناطق مختلفی در بخش البقع در استان صعده در شمال یمن را از تصرف شبه‌نظامیان حوثی آزاد کرده و آن را به کنترل خود درآورند.

منابع خبری نظامی به شبکه العربیة خبر داده‌اند که از شامگاه یکشنبه، پس از حمله نیروهای ارتش یمن به مناطق پیرامون بازار البقع، درگیری‌های شدیدی میان آن ها و شبه‌نظامیان حوثی در گرفت. در این درگیری‌ها، نیروهای هوائی ائتلاف عربی، از نیروهای ارتش یمن حمایت می‌کرد. در نتیجه این عملیات نیروهای ارتش و نیروهای مقاومت مردمی با پیش‌روی موفقیت‌آمیز، کنترل پادگان البقع را نیز در دست گرفتند.

همزمان به پیش‌روی زمینی نیروهای ارتش و مقاومت یمن، هلی‌کوپترهای آپاچی پادشاهی سعودی، مواضع شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح در منطقه مرزی البقع در استان صعده یمن را بمباران کردند. در نتیجه این بمباران تعدادی از نیروهای کودتاگران کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید