فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن.. پیشروی ارتش در شبوه و پاسخ شبه‌نظامیان با بمباران غیرنظامیان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  تلفات انسانی در صفوف شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن در حال افزایش است. روز جمعه ۳۰ دسامبر، شبه نظامیان یکی از فرماندهان می‌دانی خود را در استان مارب از دست دادند. محل حضور او در منطقه المخدره، توسط نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مخلوع یمن هدف قرار داد.

  در پی این پیشروی، شبه نظامیان همچون همیشه با بمباران بی‌هدفی که هزینه آن را غیرنظامیان پرداخت می‌کنند، پاسخ گفتند.

  شبه نظامیان محله‌های مسکونی را در استان‌های تعز و الشبوه، به صورت بی‌هدف گلوله باران کردند. این حملات پس از شکست‌های پی در پی شبه نظامیان صورت گرفت که آخرین آن ناشی از دو حمله هوایی ائتلاف عربی به جبهه‌های غربی و شمالی بود.

  مهاجرت اجباری

  از سویی شهر الحوطه در استان لحج، شاهد فرار ده‌ها خانواده از منطقه «الشریجه» بود. این منطقه میان استان‌های لحج و تعز واقع است.

  فرار اهالی اجباری بود زیرا شبه نظامیان حوثی و صالح، محوطه منازل شهروندان را در این منطقه، مین گذاری کردند. این اقدام بدان معنی است که از شهروندان می‌خواهند هیچ‌گاه به خانواده‌های خود باز نگردند.

  در استان تعز، نیروهای ارتش یمن و مقاومت مردمی، روز جمعه، حمله شبه نظامیان کودتاگر حوثی و صالح را دفع کردند که به محوطه دو تپه السوداء و الخلوه در غرب شهر روی داد. بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی فرماندهی محور تعز، شبه نظامیان کودتاگر در این درگیری، متحمل تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی شدند.

  نیروهای یمنی در استان شبوه همچنین موفق شدند کنترل مواضعی جدید در جبهه شرقی راباز پس بگیرند و تلفات سنگینی به شبه نظامیان حوثی و صالح تحمیل کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران