پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل... داعش در این منطقه در حال فروپاشی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از پیشروی نیروهای عراقی در دومین روز از دومین مرحله نبرد آزادسازی موصل، فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد، نیروهای پلیس، 25 نفر از رهبران داعش را کشته‌اند و نیروهای داعش در مناطق شرق موصل در حال فروپاشی هستند.

نیروهای مشترک عراق، پس از حدود یک ماه توقف عملیات نظامی، نبرد خود با داعش برای بازپس‌گیری موصل را مجددا آغاز کرده‌اند. علیرغم موفقیت نسبی این نیروها در شرق موصل، در جبهه جنوبی این شهر، پیکارجویان داعش مانع پیشروی نیروهای عراقی شدند.

در دومین مرحله از نبرد آزادسازی موصل که زیر نظر مستشاران آمریکایی و با حضور نیروهای عراقی انجام می‌شود، تعدادی از مناطقی که پیش از این دسترسی به آنها ناممکن بود، آزاد شده‌اند.

نیروهای عراقی از سه طرف به سمت موصل پیش‌روی کرده‌اند. حدود 5000 نفر از سربازان و نیروهای پلیس فدرال در جنوب شهر مستقر شده‌اند، نیروهای مبارزه با تروریسم در منطقه قدس و الکرامه پیش رفته‌اند و نیروهای ارتش نیز به طور همزمان به بخش‌های شمالی شهر حمله کرده‌اند.

خبرنگار "العربیة" گزارش داد که علیرغم توقف موقت عملیات نظامی، نبردهای فرسایشی نیروهای مشترک، شامل بمباران هوایی و توپخانه‌ای، به شکل موثری باعث از هم‌پاشیدگی ساختار نظامی و روانی نیروهای داعش در شرق موصل شده است. این موضوع عقب‌نشینی تعدادی از نیروهای داعش به سمت منطقه غربی موصل را در پی داشته است.

وجود پشتیبانی لجستیکی مناسب در پیش‌روی نیروهای مشترک عراق در موصل و به ویژه منطقه قدس، نقش مهمی ایفا کرده است. بسیاری از عملیات پیکارجویان داعش بر علیه نیروهای عراق از منطقه قدس آغاز می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید