اپوزیسیون سوریه: در صورت ادامه نقض آتش بس توسط نظام، جنگ را از سر می‌گیریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروههای اپوزیسیون سوری امضا کننده توافق آتش بس با نظام بشار اسد، با صدور بیانیه‌ای تهدید کردند در صورت ادامه نقض آتش بس از سوری نیروهای رژیم اسد و حمله این نیرو‌ها به مناطق تحت کنترل مخالفان، توافق آتش بس امضا شده در آنکارا پایتخت ترکیه را باطل اعلام خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، مخالفان نسبت به آماده شدن رژیم اسد و شبه نظامیان حزب الله لبنان برای یک قتل عام در منطقه دره بردا در حومه دمشق، هشدار دادند.

امضا کنندگان بیانیه بر مخالفت خود با هر گونه مستثی قرار دادن گروهی از مخالفان از آتش بس تاکید کرد و آن را نقض توافق اعلام شده، به شمار آوردند.

مخالفان سوری فاش کردند روسیه که علاوه بر ترکیه حمایت کننده اصلی آتش بس به شمار می‌رود، دو متن توافقنامه مختلف برای این توافق تهیه کرده است. مخالفان سوری خواستار تامل شورای امنیت پیش از موافقت با این قطعنامه مرتبط با این توافق شده‌اند.

در این بیانیه که توسط ارتش آزاد سوریه با امضای ۱۱ گروه مخالف صادر شده، آمده است که روسیه به آن‌ها گفته بود رژیم اسد‌‌ همان توافقی را که آن‌ها با آن موافقت کرده‌اند امضا خواهد کرد اما اکنون متوجه شده‌اند که رژیم نسخه توافق دیگری را امضا کرده است.

گفتنی است که در نیمه شب پنج شنبه- جمعه گذشته، آتش بس حمایت شده از سوی روسیه و ترکیه در تمامی مناطق سوریه برقرار شد اما ساعاتی بعد در برخی از مناطق از جمله حماه و ادلب، آتش بس از سوی دو طرف درگیر به ویژه نیروهای رژیم اسد، نقض شد.

ارتش آزاد سوریه در بیانیه خود، خواستار به تعویق افتادن رای گیری بر سر پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی روسیه در شورای امنیت شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید