آغاز آتش بس شکننده در سوریه..نقض آن در حماه و ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توافق برقراری آتش بس سراسری در سوریه که روز پنجشنبه در آنکارا پایتخت ترکیه بین این کشور و روسیه به امضا رسید و از پایان روز پنجشنبه آغاز شد، در طول روز جمعه نقض نشده است.

به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در ساعت های اولیه بامداد درگیریهایی میان مخالفان و نیروهای دولتی در شهرهای حماه و ادلب گزارش شده، اما این سازمان تاکید دارد که باوجود این درگیریها، آتش بس هنوز شکسته نشده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که مخالفان مسلح آتش بس را در استان حماه نقض و یک موضع را تصرف کردند. در همین حال نیروهای مخالف هم تایید کردند که نیروهای رژیم سوریه در استان ادلب آتش بس را نقض کرده و به روستاهای عطشان و سکیک حمله بردند.

محمد رشید، سخنگوی جیش الانصار روز جمعه گفت که نیروهای دولتی آتش بس را در روستاهای عطشان و سکیک در استان ادلب و در مجاورت استان حماه نقض کردند.

دیده‌بان همچنین گفت که صدای آتشباری در ساعات اولیه آتش بس در استانهای جنوبی درعا و قنیطره شنیده می شد. هیچ گزارشی از کشته و یا زخمی شدن در اثر این آتشباری‌ها منتشر نشده، و دیده بان تاکید دارد که در دیگر مناطق آتش بس رعایت شده است.

مشاور حقوقی ارتش آزاد سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد که آتش بس سوریه سراسری می باشد و به جز داعش شامل تمامی نیروهای مخالف سوری شده و همه طرف‌ها به آن متعهد هستند. نیروهای رژیم سوریه هم اعلام کرد که از نیمه شب ۲۹ دسامبر آتش بس را رعایت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید