18هزار مورد نقض حقوق شهروندان یمنی توسط کودتاگران از جمله قتل، شکنجه و آواره‌سازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گزارش حقوق بشری نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی و مخلوع صالح، در بیش از 18 هزار مورد حقوق شهروندان یمنی را در سال 2016 در استان حجه در شما غرب کشور نقض کرده‌اند.

گزارش ائتلاف سازمان‌های حقوق بشری در شهر حجه یمن در این باره اعام کرد که این این اقدامات شامل قتل، شکنجه‌ منجر به مرگ، ناپدید شدن اجباری، ربودن و تبعید، یورش به منازل و روستاها، سرقت دارایی‌ها، مصادره کردن حقوق، تبدیل نهادهای عمومی و خصوصی به پادگان‌های نظامی و استفاده از مساجد در نشر فرهنگ نفرت‌انگیزی و فرقه گرایی بوده است.

ارتکاب این اعمال غیرقانونی تنها به مردان شهر حجه محدود نمی‌شود زیرا حقوق شمار زیادی از زنان یمنی که همسرانشان بدون هیچ دلیلی در زندان‌های حوثی‌ها به سر می‌برند، نقض شده و آنها را مجبور به دست زدن به اعتراضات کرده است.

شبه‌نظامیان حوثی، در حالی که با کشته‌های خود همچون قهرمانان برخورد می‌کنند و برای خانواده‌های آنها کمک مالی هنگفتی اختصاص می‌دهند، اما در مقابل اجساد مخالفان خود از جمله آنهایی را که در بازداشت‌ درگذشته‌اند و ناپدید شده‌اند در صحرا رها کرده و در گورهای دسته‌جمعی بدون رعایت اصول حقوق بشری، دفن می‌کنند.

این اعمال در صنعا پایتخت یمن نیز ادامه داشته است. حوثی‌ها جهت تامین مخارج جنگی خود، به توسل به زور از مردم مالیات می‌گیرند و کسانی را که از دادن مالیات اجباری سر باز می‌زنند مورد ضرب و شتم قرار داده ویا بازداشت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، عملکرد حوثی‌ها، موجب نارضایتی و خشم شدید بخش بزرگی از هواداران آنها نیز شده است زیرا این هواداران مقررات اعمال شده توسط این گروه را بر خلاف اظهاراتشان می‌بینند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید