موصل.. آزادی منطقه القدس از تصرف داعش و برافراشتن پرچم عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات «قادمون یا نینوی» (نینوی ما داریم می‌آییم) اعلام کرد که نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم، منطقه القدس واقع در بخش شرقی الموصل را از تصرف گروه داعش آزاد کرده و پرچم عراق را برافراشتند. به گفته وی داعش تلفات فراوانی را متحمل شده است.

رشید یار الله افزود که واحدهای پلیس فدرال، ۸ خودروی بمبگذاری شده و توپخانه را منهدم و ۲۴ تروریست را کشتند.

در همین حال، شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق در گفتگو با العربیه اظهار داشت که خطوط دفاعی داعش در مناطق السلام، الانتصار، الوحده، فلسطین و القدس فرو ریخت.

وی افزود که با آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل، اجساد کشته شدگان افراط گرایان داعش در خیابان‌های بر روی زمین دیده می‌شود.

فرمانده پلیس فدرال عراق گفت که پهپادهای این نیرو‌ها، تصاویر فرار دست جمعی تروریست‌ها را ثبت کرده‌اند. وی افزود که تروریست‌ها مورد هدف توپخانه قرار گرفته‌اند.

عبدالوهاب الساعدی، فرمانده دستگاه مبارزه با تروریسم عراق، صبح روز پنج شنبه آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی شهر موصل را اعلام کرده بود. مرحله دوم این عملیات چندین بار به دلایل مختلف از جمله شرایط جوی و لجستیکی به تاخیر افتاده بود.

ساعدی در گفت‌وگو با العربیه گفت: «مرحله دوم عملیات سراسر ساحل چپ موصل را شامل خواهد شد، و از منطقه القدس در شرق این شهر آغاز می‌شود.»

از سوی دیگر، منابعی آگاه فاش کردند که این عملیات شامل محاصره مناطق مسکونی و گذر از آنه ا بدون ورود به برخی مناطق است، به ویژه اینکه داعش پیش از عقب‌نشینی، شماری از این مناطق و منازل را مین‌گذاری و بمب‌گذاری کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید