عمان: تصمیم گرفتیم به ائتلاف اسلامی برای مبارزه با تروریسم بپیوندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


وزارت امور خارجه عمان با انتشار بیانیه‌ای رسما از پیوستن این کشور به ائتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم به رهبری سعودی خبر داد.

در این بیانیه که توسط خبرگزاری رسمی سلطنت عمان منتشر شد، بر فهم مشترک کشورهای اسلامی و رهبری پادشاهی سعودی برای دستیابی به ثبات و امنیت در منطقه تاکید شده است.

در این بیانیه آمده است: «در این مقطع زمانی که نیاز است همه کشورهای منطقه برای دستیابی به صلح و امنیت تلاش کنند، سلطنت عمان همچون همیشه در کنار کشورهای دوست و برادر خواهد کوشید».

پیش از این شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد پادشاهی سعودی، نامه ای از بدر بن سعید البوسعیدی، وزیر امور دفاعی سلطنت عمان درباره موافقت عمان با پیوستن به ائتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم دریافت کرده بود.

از سوی دیگر شاهزاده محمد بن سلمان از سلطنت عمان برای حمایت از تلاش های پادشاهی سعودی برای رهبری این ائتلاف ضد تروریسم قدردانی کرد.

دسامبر ۲۰۱۵ شاهزاده محمد بن سلمان از تشکیل ائتلاف کشورهای اسلامی به رهبری پادشاهی سعودی، برای مبارزه با تروریسم و عزم جهان اسلام برای مبارزه با تروریسم خبر داد. جهان اسلام بیشترین هزینه را برای مبارزه با تروریسم پرداخته و بیشتر از هر جای دیگری در جهان، از جانب تروریسم متضرر شده است.

این ائتلاف نظامی اسلامی کار خود را برپایی «مرکز ائتلاف نظامی اسلامی» در ریاض آغاز کرد. هدف از راه‌اندازی این مرکز بهبود شیوه‌ها و هماهنگ کردن شیوه ها و تلاش های کشورهای اسلامی مبارزه با تروریسم در جهان اسلام و هر آنچه امنیت و ثبات جهان اسلام را تهدید کند و همچنین با هدف افزایش کارآیی این تلاش ها تشکیل شده است.

سلطنت عمان چهل و یکمین کشور اسلامی است که عضویت خود در این ائتلاف را اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم