حجاب: به هیچ کنفرانسی درباره سوریه دعوت نشدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت عالی مذاکره‌کننده متشکل از مخالفان سوری اعلام کرد که به هیچ کنفرانسی درباره بحران سوریه، دعوت نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ریاض حجاب هماهنگ‌کننده هیئت عالی مذاکره‌کننده مخالفان سوری در بیانیه‌ای اعلام کرد که گفت‌وگوها باید بر بر اساس گام‌هایی جهت اعتمادسازی میان طرف‌های درگیر، به منظور ایجاد فضایی مناسب برای مذاکره درباره انتقال سیاسی، استوار باشد.

حجاب افزود:« گفت‌وگوها درباره انتقال سیاسی باید در ژنو و تحت نظارت سازمان ملل صورت گیرد.»

وی تاکید کرد که برای هر گفت‌وگویی نیاز به برنامه‌ای مشخص وجود دارد تا طرف‌های اصلی بتوانند بر اساس آنها، مواضع خود را اعلام کنند.»

حجاب از گروه‌های مخالف سوری خواست، موضع مثبت درباره همکاری با تلاش‌های منطقه‌ای جهت برقراری آتش‌بس در سوریه، اتخاذ کنند.

وی تغییر در مواضع برخی از قدرت‌های جهانی درباره سوریه را ستود. اما اشاره‌ای به این قدرت جهانی نکرد.

هیئت عالی مذاکره‌کننده مخالفان سوری همچنین حمایت خود را از هر تلاشی برای حفظ جان سوری‌ها با برقراری آتش‌بسی فراگیر، حمایت کرد.

پیشتر خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گزارش داد که رژیم سوریه هم‌اکنون در حال مذاکره با مخالفان پیش از انجام مذکرات گسترده‌تری است که قرار است در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شود. لاوروف اما مشخص نکرد که این مذاکرات در کجا جریان دارد.

پیش از آن نیز آژانس خبری روسیه به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد که نمایندگان ارتش‌های روسیه و ترکیه در حال انجام مشاورت‌هایی با اپوزیسیون سوریه در آنکارا به منظور تثبیت آتش‌بس احتمالی در سراسر سوریه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید