بمباران زاغه‌های مهمات و پادگان‌های کودتاگران در صنعا توسط ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع کودتاگران از جمله پادگان ضبوه در صنعا پایتخت یمن و مواضعی در روستای «عمد جربان» در منطقه سنحان وابسته به مخلوع صالح را به شدت بمباران کردند.

همچنین پادگان «ریمه حمید» در سنحان نیز مورد هدف قرار گرفت. شاهدان عینی می‌گویند که زاغه‌های مهمات و پادگان‌های آموزشی کودتاگران بمباران شد.

از سوی دیگر، 17 تن از شبه‌نظامیان حوثی و صالح طی درگیری‌های سنگین با ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در منطقه نُهم در استان صنعا کشته شدند.

عبدالله الشندقی، سخنگوی رسمی مقاومت مردمی در صنعا گفته که ارتش ملی با استفاده از پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف، منطقه «کیال الرباح» را آزاد کرده است در این نبرد ده‌ها تن از شبه‌نظامیان و دو تن از نیروهای ارتش و مقاومت مردمی کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.

الشندقی گفته که جنگنده‌های ائتلاف مواضع شبه‌نظامیان را در نزدیکی منطقه «نقیل بن غیلان» بمباران کردند که در پی آن 3 خودروی نظامی و یک زره پوش منهدم شد و همه سرنشینان آنها کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای وابسته به دولت مشروع و با حمایت هوایی جنگنده‌های ائتلاف، مناطق جدیدی در استان شبوه را به کنترل خود درآوردند و در این درگیری‌ها شبه‌نظامیان حوثی و مخلوع صالح، تلفات سنگینی را متحمل شدند.

همچنین ارتش ملی، دو منطقه استراتژیک العلم و السلیم در عسیلان در پی درگیری شدید با کودتاچیان آزاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید