عراق .. 132هزار غیرنظامی از اهالی موصل آواره شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام عراقی گفته است که از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش، تاکنون 132هزار غیرنظامی خانه‌های خود را ترک کرده و به دیگر مناطق این کشور پناه برده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، جاسم الجاف وزیر مهاجرت عراق اعلام کرد: از آغاز عملیات پاکسازی موصل از وجود اعضای گروه تروریستی داعش تاکنون، 132هزار غیرنظامی در این شهر آواره شدند و در صورتی که درگیری‌ها تشدید شود، شمار آوارگان به 350 هزار نفر خواهد رسید.

الجاف با بیان اینکه حمایت مستمر لجستیکی دولت مرکزی عراق٬ اداره محلی کُرد این کشور و سازمان ملل متحد به اردوگاه‌هایی که در مناطق امن موصل تاسیس شده است٬ ادامه دارد، گفت: تا کنون در این اردوگاه ها با مشکلات بزرگ امنیتی مواجه نشده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با ادامه این عملیات٬ احتمال دارد مهاجرت از موصل باز هم آغاز شود، افزود: قبل از آغاز عملیات تخمین زده بودیم حدو 500 هزار نفر آواره شوند ولی 25 درصد از این میزان آواره شدند.

بر اساس این گزارش، وزیر مهاجرت عراق تصریح کرد: پس از اینکه گروه تروریستی داعش 10 ژوئن سال 2014 موصل؛ دومین شهر بزرگ عراق را به تصرف خود در آورد٬ میلیون‌ها انسان مجبور به مهاجرت شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید