اردوغان: اسنادی درباره حمایت آمریکا از داعش در سوریه در اختیار داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، سه شنبه ۲۷ دسامبر، آمریکا را متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اردوغان در کنفرانس خبری که در آنکارا متهم کرد، گفت اسنادی درباره پشتیبانی ایالات متحده از گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله گروه داعش، واحدهای حمایت از خلق کُرد و حزب اتحاد دمکراتیک کُرد در اختیار دارد.

داعش از سوی جامعه جهانی و همه کشور‌ها به عنوان گروهی تروریست شناخته شده است. اما شبه نظامیان کرد وابسته به حزب اتحاد دمکراتیک و واحدهای حمایت از خلق کُرد، از پشتیبانی آمریکا برای جنگ با داعش در سوریه برخوردارند.

ترکیه حزب اتحاد دمکراتیک و واحدهای حمایت از خلق کرد را امتداد حزب کارگران کردستان می‌داند. این حزب در ترکیه به عنوان گروهی تروریستی شناخته شده است. حزب کارگران کردستان از بیش از سه دهه پیش در جنگ مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه است.

اردوغان با بیان اینکه «ما را متهم به حمایت از داعش می‌کنند، افزود: «آن‌ها از گروه‌های تروریستی از جمله داعش، واحدهای حمایت از خلق کرد و حزب اتحاد دمکراتیک حمایت می‌کنند، این مساله بسیار واضح است و ما اسنادی تصویری در این باره در اختیار داریم».

ترکیه با پشتیبانی از نیروهای ارتش آزاد سوریه، مداخله خود را در شمال سوریه با هدف دور راندن شبه نظامیان داعش و شبه نظامیان کُرد از مرز‌هایش آغاز کرده است.

سخنان اردوغان با پیشروی نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک در محوطه شهر الرقه همزمان شده است. این شهر در تصرف گروه داعش قرار دارد.

نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک که واحدهای حمایت از خلق کُرد بخشی از آن هستند، به ۳ کیلومتری سد الرقه رسیدند. این سد حدود ۵۰ کیلومتری شهر الرقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید