آماده باش رژیم سوریه برای حمله به حومه غربی حلب

شورای امنیت نسبت به تشدید اوضاع انسانی آوارگان حلب شرقی پناهنده در روستاهای غربی شهر هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع میدانی در شهر حلب سوریه هشدار داد که ارتش رژیم این کشور برای از سرگیری عملیات نظامی در روستاهای حلب غربی از جمله "الراشدین" و "خان العسل" در آماده‌باش به سر می‌برند.

به طور همزمان خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ایران گزارش‌هایی از تجمع نیروهای بشار اسد و متحدانش در حومه جنوبی و غربی حلب به منظور زمینه‌سازی برای عملیات نظامی قریب‌الوقوع منتشر کرده است.

شبه‌نظامیان فاطمیون وابسته به سپاه قدس متشکل از هزاره‌های افغان
شبه‌نظامیان فاطمیون وابسته به سپاه قدس متشکل از هزاره‌های افغان

ایران متحد اصلی بشار اسد هزاران شبه‌نظامی شیعه لبنانی، عراقی، افغان و پاکستانی را پس از سازماندهی و تسلیح برای دفاع از بشار اسد به سوریه برده است. روسیه، متحد دیگر رژیم سوریه نیز در تحرکات زمینی ارتش اسد را پوشش هوایی می‌دهد.

به گزارش شبکه "العربیه"، این منبع میدانی روز سه‌شنبه، تاکید کرد که رژیم سوریه به رزمندگان مخالف اسد چند روز مهلت داده تا منطقه "الراشدین" را تخلیه کنند.

نیروهای روس در شهر حلب
نیروهای روس در شهر حلب

از سوی دیگر شورای امنیت سازمان ملل متحد نسبت به تشدید اوضاع سخت انسانی آوارگان حلب شرقی که به روستاهای غربی شهر رفته‌اند هشدار داد و اشاره کرد که وضعیت جوی و کمبود امکانات معیشتی زندگی آوارگان را تهدید می‌کند.

در همین راستا، جان جینگ، مدیر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد وضعیت را در سوریه فاجعه‌بار توصیف کرد. او افزود که حدود 13.5 میلیون نفر در این کشور به کمک‌های انسانی نیاز دارند و حدود 9 میلیون نفر از گرسنگی رنج می‌برند.

جینگ در ادامه یادآور شد که در حال حاضر 35 هزار نفر توانسته‌اند از شهر حلب خارج شده و خود را به روستاهای غربی شهر برسانند که تاکنون حدود 23 هزار نفر از آنها خود را به مراکز پذیرش در 20 روستا رسانده‌اند.

او اشاره کرد که 1000 نفر از اهالی حلب به اردوگاه‌های پناهندگان در نوار مرزی ترکیه منتقل شده‌اند.

این مقام بین‌المللی طرف‌های درگیر در سوریه را به تلاش برای دست‌یابی به راه‌حلی سیاسی فرا خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید