تصویری.. کشته شدن «ابو نمر» که دختر خردسالش را تشویق به انجام عملیات انتحاری در دمشق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابعی در سوریه روز دوشنبه گزارش دادند که «عبدالرحمان شداد» معروف به «ابو نمر السوری» که 20 روز پیش با بستن کمربند انفجاری به دختربچه 9 ساله‌اش، او را برای انجام عملیات انتحاری در دمشق فرستاده بود، در منطقه تشرین در حومه پایتخت سوریه کشته شده است.

در جزئیات این خبر آمده که عبدالرحمان شداد پس از خروج از منزلش در منطقه تشرین واقع در حومه دمشق میان دو منطقه برزه و القابون در پی شلیک افراد ناشناس کشته شده است.

ابو نمر السوری
ابو نمر السوری

دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی آورده است که ابو نمر از سوی افراد ناشناس هدف گلوله قرار گرفته است.

منابع محلی گفته‌اند که نیروهای «جبهه فتح الشام» (النصره سابق) در آن منطقه قرار دارند و این احتمال وجود دارد که ابو نمر توسط آنها کشته شده باشد. وی یکی از اعضای این گروه به شمار می‌رفت.

ابو نمر و همسرش بیست روز پیش، به دخترشان «فاطمه» بمب بسته، او را تشویق به انجام عملیات انتحاری در قرارگاه پلیس محله المیدان دمشق کرده بودند. در این حادثه دخترک انتحاری و یک افسر پلیس کشته شدند.

در حدود 10 روز پیش صفحه‌ای با نام «استغفرالله استغفرالله» در شبکه اجتماعی فیس بوک، ویدیویی را منتشر کرد. این ویدیو یک مرد را در حال صحبت کردن با دو دختربچه درباره دست زدن به عملیات انتحاری نشان می‌دهد. «فاطمه» یکی از این دو دختر، خود را منفجر کرد اما خواهرش به دلیل اینکه نیروهای پلیس به او اجازه ورود به مرکز را ندادند، به خانه بازگشت.

ابو نمر السوری کیست؟

گفتنی است که ابو نمر السوری، از ساکنان منطقه‌ای واقع میان برزه و القابون در حومه دمشق است. وی در ابتدا به گروه النصره پیوست. سپس این گروه را ترک کرد و در غوطه شرقی به داعش ملحق شد. بعدها از این گروه نیز اخراج شد و به «جنبش احرار الشام» در منطقه القابون پیوست.

ابو نمر سپس از احرار الشام هم منشعب شد و به شکل مستقل اما تحت حمایت (جبهه فتح الشام) النصره سابق به فعالیت‌های خود ادامه داد. برخی منابع محلی گفته‌اند که ابو نمر تنها شب‌ها از منزلش خارج می‌شد و همیشه کمر بند انفجاری به همراه داشت. به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، پیش از این برادر و همسر برادرش در یک عملیات انتحاری خود را منفجر کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم