یک هواپیمای نظامی روسیه با ۹۲ سرنشین در مسیر سوریه سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری دولتی روسیه گزارش داد که یک هواپیمای نظامی این کشور با دستکم ۹۲ سرنشین که قصد داشت به سوریه برود، بر فراز دریای سیاه سقوط کرد و بعید است کسی از سرنشینان جان سالم به در برده باشد.

خبرگزاری روسیه به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که هواپیما از مدل تو-۱۵۴ بود و در دریا در نزدیکی شهر سوچی واقع در جنوب روسیه، سقوط کرد.

پیش از آن خبر‌ها حکایت از آن داشت که هواپیما از صفحه رادار ناپدید شده است.

وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرده است که هواپیما حامل نظامیان روس و اعضای گروه موسیقی نظامی الکساندر اینسامبل بود، آن‌ها قصد داشتند به پایگاه هوایی حمیمیم متعلق به روسیه در سوریه بروند تا سال نوی میلادی را جشن بگیرند.

بنا بر این اعلام، تکه‌های هواپیمای در اعماق ۵۰ و ۷۰ متری دریا در فاصله حدود ۵. ۱ کیلومتری سواحل روسیه، پیدا شده است.

خبرگزاری دولتی روسیه به نقل از یک منبع امنیتی نوشته است که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد هوپیما در نتیجه نقص فنی یا اشتباه خلبان سقوط کرده است.

اما خبرگزاری اینترفکس به نقل از منبعی که هویتش را فاش نکرده، گزارش داده است که خلبان هواپیما پیش از سقوط درخواست کمک نکرده بود.

دمتری پیسکوف سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) هم به خبرنگان گفت هنوز زود است بتوان درباره علت سقوط هواپیما سخن گفت. او افزود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در جریان آخرین تحولات مربوط به هواپیما قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید