حملات شدید هوایی روسیه به استان ادلب و حومه حلب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگجویان اپوزیسیون و ساکنان روز شنبه ۲۴ دسامبر گفتند که جنگنده‌های ارتش روسیه، حملات هوایی به شهرک‌های استان ادلب و همچنین مناطقی در حومه حلب را که در کنترل مخالفان قرار دارد، شدت بخشیدند.

این در حالی است که تنها دو روز از پایان تخلیه مخالفان مسلح و غیر نظامیان از مناطقی در شرق حلب می‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دستکم ۸ حمله هوایی، شهرک‌های بِنِش، سراقب و جسر الشغور را هدف قرار داد. این‌ها سه شهر اصلی در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه هستند. گزارش‌ها از تعدادی کشته و زخمی از جمله از میان غیر نظامیان در این حملات حکایت دارد.

استان ادلب ماه‌ها هدف حملات هوایی روسیه قرار داشت. این حملات با شدت گرفت حملات هوایی به مناطق شرق حلب که در کنترل مخالفان بود، همزمان شد. در شرق حلب خطوط دفاعی مخالفان فرو ریخت و مجبور به موافقت با آتش بس و اجرای عملیات تخلیه شدند.

ارتش دولتی سوریه اعلام کرده که پس از حلب، هدف بعدی، شکست مخالفان مسلح خواهد بود که پایگاه‌شان استان ادلب است.

ساکنان و منابعی از اپوزیسیون می‌گویند که هواپیماهای روسی و سوریه، مناطقی در حومه غربی و جونبی حلب را که در کنترل مخالفان قرار دارد، برای دومین روز پیاپی به شدت بمباران کردند.

یکی از جنگجویان «جیش المجاهدین» هم گفت که شهرک خان العسل واقع در حومه حلب، با بمب‌های خوشه‌ای هدف قرار گرفت. این شهرک حدود ۱۴ کیلومتری غرب حلب قرار دارد. شهرک الاتاب هم بمباران شد.

با وجود اینکه ارتش دولتی سوریه با پشتیبانی شبه نظامیان وابسته به ایران موفق شد کنترل کامل شهر حلب را به دست آورد، آن هم پس از آنکه روسیه صد‌ها بار مناطق تحت کنترل مخالفان را در این شهر بمباران کرد، اما مخالفان همچنان مناطق وسیعی در غرب و جنوب حومه حلب را کنترل می‌کنند.

جنگجویان اپوزیسیون سوریه می‌گویند که روز شنبه، خمله شبه نظامیان وابسته به ایران، بزرگ‌ترین متحد منطقه‌ای نظام سوریه را به منطقه الراشدین واقع در غرب حلب، دفع کردند.

در همین حال نیروهای دولتی سوریه به پاکسازی مناطق شرق حلب که از مخالفان باز پس گرفتند ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید