یمن.. ارتش و مقاومت مواضع استراتژیکی در نُهُم را از تصرف حوثی‌ها آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، شنبه ۲۴ دسامبر موفق شدند دو تپه الحمراء، المدفون و تپه‌های هم جوار کوه استراتژیک القتب در منطقه جبل نُهُم را به کنترل خود در آوردند.

سخنگوی ارتش ملی یمن اعلام کرد که درگیری‌های شدید در جبل نُهُم ادامه دارد و ساعت‌های آینده، شاهد تحولات بزرگی خواهد بود.

در همین حال سرلشکر علی محسن الاحمر معاون رئیس جمهوری یمن از مواضع ارتش در جبهه نُهُم بازدید کرد. او از پشتیبانی بزرگی که کشورهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی از مشروعیت در یمن ارائه می‌دهند، تمجید کرد.

در تعز نیز، نیروهای دولت قانونی یمن موفق شدند ساختمان بیمارستان الکِندی مجاور پایگاه نظامی التشریفات را به کنترل خود در آوردند. در محوطه این پایگاه، درگیری‌های سنگینی در جریان است. درگیری‌ها از کشته شدن ابوعاصم، یکی از فرماندهان شبه نظامیان حوثی و شماری از نیرو‌هایش در این درگیری‌ها حکایت دارد.

نیروهای دولتی قانونی همچنین پیروزی‌های بزرگی در جبهه شرقی تعز کسب کردند. آن‌ها حمله شدیدی که شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن به مواضعشان در عزله الاقروض واقع در مدیریت المسراخ داشتند را دفع کردند.

در استان صعده نیز نیروهای دولت قانونی، به درگیری با شبه نظامیان پس از کنترل کوه الستنرال ادامه می‌دهند. این کوه بر مرکز فرماندهی لشکر ۱۰۱ مشرفف است. بدین ترتیب نیروهای دولتی به ۷۰ کیلومتری مرکز استان رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید