صلیب سرخ جهانی اتمام عملیات تخلیه حلب را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز جمعه، اتمام عملیات تخلیه هزاران نفر از شرق حلب و نیز از دو شهرک کفریا و الفوعه در استان ادلب را اعلام کرد.

سخنگوی کمیته صلیب سرخ گفت «همه کسانی که خواستار مهاجرت بودند، مناطق خود را ترک کردند. همچنین طی هفت روز همه زخمی‌ها و رزمندگان به مکان‌های دیگری منتقل شدند.

در همین حال، یاسر الیوسف، عضو دفتر سیاسی «جنبش نورالدین الزنکی» اظهار داشت که کنترل حلب توسط نیروهای رژیم بشار اسد، زیان بزرگی به شمار می‌آید.

یوسف در عین حال بر ادامه تلاش‌های مخالفان برای تحقق اهدف سیاسی خود از جمله «سرنگونی رژیم سرکوب و محو فساد در سوریه»، تاکید کرد.

نیروهای رژیم سوریه، امروز جمعه، پس از اعلام پایان یافتن آخرین مرحله از عملیات تخلیه غیرنظامیان و رزمندگان از شرق حلب، کنترل کامل این شهر حلب را در دست گرفتند.

نیروهای رژیم اسد در بیانیه‌ای، تحولات حلب را یک پیروزی استراتژیک که دال بر توانایی رژیم و همپیمانان آن از جمله روسیه، ایران و شبه‌نظامیان فرقه گرای عراقی، لبنانی و افغانستانی، برای تعیین سرنوشت جنگ توصیف کردند.

اعلام پیروزی رژیم اسد در حلب، پس از گذشت یک روز سخت و طولانی که شاهد تخلیه غیرنظامیان و رزمندگان از این شهر بود اعلام شد. عملیات تخلیه با وجود برف و توفان در منطقه ادامه یافت.

از سوی دیگر، نصر الحریری، عضو ائتلاف مخالفان سوری، جشن گرفتن رژیم سوریه در پی تحولات حلب که به ویرانی و تخلیه شهر از ساکنان آن منجر شد را محکوم کرد. او با اشاره به حمایت‌های روسیه، ایران و شبه‌نظامیان دیگر کشورها، وضعیتی را که حلب با آن رو به رو شد نتیجه دخالت نیروهای خارجی در امور سوریه دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید