دختر صدام حسین: ترامپ می‌داند برای پدرم چه رخ داد...آمریکا عراق را ویران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رغد صدام حسین با تاکید بر اوضاع نامناسب عراق، ایالات متحده را مسئول ویرانی و ناامنی این کشور دانست.

دختر 48 ساله صدام حسین، رئیس جمهوری فقید عراق در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان گفت: دونالد ترامپ به خوبی از اشتباهات دولت‌های قبلی آمریکا که منجر به ویرانی و فروپاشی عراق و همچنین اوضاع نامناسب فعلی این کشور شد، آگاه است.

صدام حسين و اعضای خانواده‌اش

رغد صدام، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا را فردی با "درک بالای سیاسی" توصیف کرد و گفت: درست است که ترامپ تازه وارد عرصه سیاسی شده، اما مشخص است که از سطح بالای درک سیاسی برخوردار است و با روسای جمهوری پیشین آمریکا تفاوت زیادی دارد. او اشتباهات دیگران به ویژه در رابطه با عراق را افشا کرد که نشان می‌دهد از اشتباهات صورت گرفته در عراق و آنچه برای پدرم رخ داده مطلع است.

اگر چه دولت عراق رغد صدام را به حمایت از داعش متهم کرده است، لیکن او با رد این اتهامات و نفی ارتباط و حمایت خود از گروه‌های افراطی، گفت: قطعا هیچ ارتباطی با داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا ندارم. به علاوه ایدئولوژی خانواده‌ام هیچ شباهتی با ایدئولوژی گروه‌های افراط‌گرا ندارد. برای اثبات این مساله نیز باید بگویم که این گروه‌ها پس از آنکه ما از عراق خارج شدیم و دوران حکومت ما پایان یافت در عراق قدرتمند شدند.

رغد صدام حسين

دختر بزرگ صدام حسین ضمن تحسین قوانین پدرش برای برقراری ثبات در عراق، اظهار کرد: اگر پدرم زنده بود هرگز داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا نمی‌توانستند وارد عراق شوند. مردمی که پدرم را دیکتاتور می‌دانند آزادند تا هرگونه برچسبی که می‌خواهند بزنند اما از نظر من پدرم یک قهرمان، یک فرد شجاع، ناسیونالیست و سمبل میلیون‌ها تن بود. او یک مبارز بود و می‌دانست که پایان راحتی نخواهد داشت. بخش اعظم آنچه که رسانه‌ها درباره خانواده‌ام می‌گویند ساختگی است.

صدام حسین در صبح 30 دسامبر 2006 و همزمان با عید قربان، در شهر کاظمین اعدام شد. دختر صدام گفت که هیچ‌گاه لحظه اعدام پدرش را ندیده است. او گفت: هرگز لحظه اعدام پدرم را ندیدم. جزئیات مرگ پدرم زشت و دردناک بود، اما مرگی شرافتمندانه داشت. هرگز فکر نمی‌کنم که او مرگی ساده‌تر از این نیز می‌توانست داشته باشد این مرگی بود که برای من، فرزندانم، خواهرانم، فرزندانشان و برای تمام کسانی که او را دوست داشتند، باعث افتخار است.

سقوط بغداد

رغد صدام از سال 2003 به همراه فرزندانش در اردن زندگی می‌کند. حکومت اردن تا کنون به درخواست‌های دولت عراق برای بازپس فرستادن او پاسخ منفی داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید