تصویری.. داعش با به آتش کشیدن دو سرباز ترکیه؛ آنکارا را به چالش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه تروریستی داعش به تازگی ویدیویی را منتشر کرده که چگونگی به آتش کشیدن دو سرباز ترک را نشان می دهد.

در این ویدیو که به دلیل وجود صحنه های تکان دهنده امکان انتشار آن نیست، دو سرباز ترک که در یک قفس زندانی شده اند نشان داده می شوند که توسط دو نفر از عوامل داعش از قفس بیرون آورده می شوند و آنها به محلی که قرار است در آنجا به آتش کشیده شوند، می برند.

این دو سرباز ترک با پاهای برهنه در یک منطقه صحرایی در حالی نشان داده می شوند که زنجیرهای قابل اشتعال به آنها بسته شده است.

مقامات ارتش ترکیه پیش از این اعلام کرده بودند که تماس آنها با دو سرباز ارتش در عملیات سپر فرات در شمال سوریه قطع شده است.

به آتش کشیدن این دو سرباز ترک، شیوه اعدام معاذ الکساسبه خلبان اردنی را تداعی می کند که او نیز توسط داعش به آتش کشیده شد.

به گزارش رسانه های ترکیه دو سرباز مذکور قبل از به آتش کشیده شدن ناچار به معرفی خود شده اند. فتحی شاهین متولد شهر قونیه در وسط ترکیه و صفدر تاش ۲۱ ساله که در کیلیس در جنوب شرق ترکیه خدمت کرده، دو سرباز ارتش ترکیه بوده اند که پیکارجویان آنها را به آتش کشیدند.

این ویدیو اندک زمانی پس از کشته شدن ۱۶ سرباز ترک در نبرد با داعش در شمال سوریه و در منطقه ای در ۲۵ کیلومتری مرز ترکیه و سوریه منتشر شد. از زمان حضور سربازان ترک در سوریه، این بیشترین تلفاتی است که آنها در یک روز متحمل می شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه حدود ۳۸ سرباز ترک، از زمان آغاز عملیات سپر فرات در ۲۴ آگوست تا کنون، کشته شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید