ملک سلمان: بودجه سال ۲۰۱۷ سعودی در پی تقویت اوضاع مالی عمومی و توسعه مشارکت بخش خصوصی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی در جلسه استثنایی که پنجشنبه ۲۲ دسامبر به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در کاخ یمامه ریاض برگزار کرد، بودجه سال ۱۴۳۸/۱۴۳۹هـ کشور را تصویب کرد.

در این جلسه خادم الحرمین الشریفین گفت: «به یاری خدا، امروز بودجه سال مالی آینده ۱۴۳۸/۱۴۳۹هـ را اعلام می‌کنیم. این بودجه در شرایط اقتصادی بسیار پر نوسان در اکثر کشورهای جهان بسته شده است؛ نواساناتی که باعث کاهش رشد اقتصاد جهان شده است. این وضعیت به همراه کاهش قیمت نفت، بر کشور ما تاثیر گذاشت. از این رو دولت سعی کرد با این وضعیت و این نوسانات، تعامل کند تا بر آنچه که می‌خواهیم محقق کنیم، تاثیر نگذارد».

پادشاه سعودی افزود: «برادران و خواهران، اقتصاد ما به فضل خدا، مستحکم است و قدرت کافی برای مقابله با چالش‌های اقتصادی و مالی را دارد. پس از توفیق خداوند، این قدرت نتیجه سیاست‌های مالی محتاطانه‌ای است که در کشور اجرا شد. ما عزم خود را برای توسعه و استحکام پایه‌های اقتصاد ملیمان، جزم کردیم. از همین رو «دورنمای ۲۰۳۰ پادشاهی» و برنامه اجرایی آن را بر پایه دورنمای اصلاحی فراگیر، تصویب کردیم. این دورنما می‌تواند کشور را به افق‌های وسیع‌تر و فراگیر‌تر منتقل کند، به گونه‌ای که –به امید خدا- برای مقابله با چالش‌ها توانا خواهد بود. همچنین موقعیتش را در اقتصاد جهانی تقویت خواهد کرد. دورنمای ما تنها مجموعه‌ای از آرمان‌ها نیست، بلکه برنامه‌ای اجرایی است تا به یاری خداوند بتوانیم اولویت‌های ملی یمان را محقق کنیم و برای همگان از راه تقویت و توسعه مشارکت با بخش خصوصی، فرصت فراهم کنیم. همچنین در پی آن هستیم منظومه‌ای با توان سازندگی بسازیم و روند هماهنگی و تکامل میان همه دستگاه‌های دولتی را افزایش دهیم. همچنین می‌خواهیم به انضباط مالی و افزایش شفافیت ادامه دهیم».

ملک سلمان گفت: «از راه این بودجه و برنامه آن تلاش کردیم به افزایش کیفی هزینه‌های سرمایه و تولید اشتغال در کشور دست یابیم. اوضاع مالی عمومی را تقویت کرده و دوام آن را تضمین کنیم. همچنین به پروژه‌ها و برنامه‌های توسعه‌های و خدماتی که به طور مستقیم به وطن خدمت می‌رساند، مشارکت بخش خصوصی را فعال‌تر می‌کند و نقش آن را در افزایش درآمد محلی افزایش می‌دهد، اولویت داده‌ایم».

پادشاه سعودی تاکید کرد: «ما به توانایی‌های خود برای اجرای این برنامه با یاری خدا و پشتیبانی شهروندان وفادار کشور، ایمان داریم تا بتوانیم به تحقق رفاه اقتصادی مورد نظر دست یابیم. بر همگان تاکید کنیم که بر اجرای این برنامه بودجه با دقت تمام به گونه‌ای که در خدمت اهداف توسعه‌ای فراگیر و متعادل ما است و خدمات ارائه شده به شهروندان را بهبود بخشد، حریص باشند. از خداوند می‌خواهیم که این بودجه خیر، رشد و برکت را برای وطن و شهروندان به همراه داشته باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید