ویدیو.. پدری که دختر بچه خود را برای انجام عملیات انتحاری در دمشق می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد یک مرد سوری، دختربچه‌های خود را که سنشان از ۱۰ سال تجاوز نمی‌کند، برای انجام عملیات انتحاری و منفجر کردن خود می‌فرستد.

قبل از حدود ۱۰ روز، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) به نقل از یک منع در پلیس دمشق گزارش داد که یک زن انتحاری، خود را در مرکز پلیس در منطقه المیدان در دمشق پایتخت منفجر کرد. اکنون اما مشخص شده که مهاجم انتحاری یک زن نبوده بله دختربچه‌ای بود که سنش از ۱۰ سال تجاوز نمی‌کند.

صفحه‌ای با نام «استغفرالله استغفرالله» در شبکه اجتماعی فیس بوک، ویدیویی را منتشر کرده است. این ویدیو یک مرد در حال صحبت با دو دختربچه خود درباره عملیاتی نشان می‌دهد که قرار است انجام دهند؛ یعنی قرار است خود را در مرکز پلیس منفجر کنند. یکی از این دختربچه‌ها که «فاطمه» نام دارد، خود را منفجر کرد اما خواهرش به دلیل اینکه نیروهای پلیس به او اجازه ورود به مرکز ندادند، به خانه بازگشت.

همه این جزئیات را این صفحه فیس بوک منتشر کرده که به نظر می‌رسد مادر دختر بچه‌ها آن را اداره می‌کند.

اما پدر، ابونمر نامیده می‌شود، از اعضای سابق گروه النصره که در منطقه غوطه دمشق فعال بود.

فعالان سوری تاکید می‌کنند که ویدیو ساختگی نیست بلکه مادر این دو دختر بچه آن را با عنوان «فاطمه یک روز پیش از غزوه دمشق» منتشر کرده است.

آنچه مادر آن را «غزوه دمشق» می‌نامد، هیچ کس از نیروهای پلیس وابسته به نظام سوریه را نکشت و تنها قربانی این «غزوه» دختر بچه‌ای بود که مادر «قاتل» به آن افتخار می‌کند و همچنان آن را «غزوه دمشق» می‌نامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید