اردن... کشته شدن 4 نیروی امنیتی در درگیری با افراد مسلح در استان الکرک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درگیری میان نیروهای امنیتی اردن و شماری از افراد مسلح تحت تعقیب در روستای الوسیه در استان الکرک اردن، به کشته شدن دستکم 4 نیروی امنیتی انجامید.

این درگیری روز سه شنبه 20 دسامبر روی داد.

یک منبع امنیتی به «العربیه.نت» گفت که 3 تن از کشته شدگان از نیروهای اداره امنیت عمومی و یکی هم از نیروهای پلیس هستند. این منبع یادآور شد که نیروهای امنیتی شماری از افراد تحت تعقیب را کشتند و تعدادی دیگر را دستگیر کردند.

خبرها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی، منزل محل پنهان شدن افراد مسلح را به کنترل خود در آوردند.

محمد المومنی وزیر اطلاع رسانی اردن اعلام کرد که عملیات امنیتی همچنان ادامه دارد و نباید تصویر یا اطلاعاتی درباره آن منتشر کرد.

در همین حال ملک عبدالله دوم پادشاه اردن جلسه ای را در مرکز امنیت ملی و مدیریت بحران ها برای پی گیری تحولات عملیات روستای الوسیه اداره می کند.

پیش از این منابع آگاه گفته بودند که نیروهای امنیتی، عملیاتی را در روستای الوسیه برای دستگیری افرادی تحت تعقیب انجام دادند که به تبادل آتش میان نیروهای امنیتی و افراد مسلح انجامید.

عملیات امنیتی نیروهای امنیتی اردن یک روز پس از آن صورت می گیرد که حملات افراد مسلح در روز دوشنبه 19 دسامبر در شهر الکرک به کشته شدن 10 تن از نیروهای امنیتی و غیر نظامیان و زخمی شدن 34 تن دیگر انجامید. گروه داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید