ارتش سوریه تهدید کرد تا آخرین سنگر را در حلب تصرف خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی‌که دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌بینی می‌کند، عملیات خروج شهروندان از حلب، به زمان بیشتری نیاز دارد و طی روزهای آینده نیز ادامه یابد، نیروهای رژیم اسد وعده داده‌اند که روز سه‌شنبه تا آخرین سنگر نیروهای مخالف اسد را تصرف کنند.

یک منبع نظامی رژیم اسد به خبرگزاری فرانسه گفت: ارتش از طریق بلندگو، به همه شهروندان و پیکارجویان موجود در مناطق شرقی حلب اعلام کرده که از شهر خارج شوند. پس از خروج این افراد، ارتش برای پاکسازی شهر وارد این منطقه خواهد شد.

دیدبان حقوق بشر، پیش از این اعلام کرد که حداقل 17 اتوبوس در روز دوشنبه از حلب خارج شده و بیش از 800 نفر از شهروندان را به منطقه الراشدین در حومه غربی شهر رسانده‌اند. تعداد شهروندان و پیکارجویانی که در ساعات اخیر از شهر خارج شده‌ و به حومه غربی حلب رسیده‌اند به 6 هزار نفر رسیده است. با این حساب می‌توان گفت که تا کنون 16 هزار نفر از شهر خارج شده‌اند.

بنا به اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای مخالف اسد نیز 12 دستگاه اتوبوس در شهرک‌های محاصره‌شده الفوعة و کفریا آماده کرده‌اند تا شهروندان و افراد بیمار را از طریق گذرگاه الراموسة به منطقه جبرین برسانند. پیش از این، 500 نفر از این دو منطقه خارج شده و به مراکزی که نیروهای اسد در منطقه جبرین تدارک دیده‌اند، رفته‌اند.

در منطقه مضایا، از افرادی که مدیریت شهر را بر عهده دارند خواسته شده، فهرستی از 1500 نفر از شهروندان ناتوان و بیمار تهیه کنند تا برای درمان به مناطق دیگری منتقل شوند و پس از آن بر اساس توافق موجود، از منطقه خارج شوند.

از سوی دیگر، دیدبارن حقوق بشر گفت: در حمله نیروهای داعش به فرودگان تیفور در نزدیکی شهر تدمر در وسط سوریه، 20 نفر از نیروهای رژیم و شبه‌نظامیان وابسته به آنها کشته شدند. این در حالیست که صدها نفر از نیروهای ویژه روسیه در آنجا مستقر هستند.

پیکارجویان داعش پس از آنکه در 11 دسامبر جاری توانستند دوباره بر شهر تاریخی تدمر مسلط شوند، اینک تلاش می‌کنند فرودگاه و مناطق پیرامون آن را نیز در اختیار بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید