فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی: جنگ موصل طولانی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هادی العامری فرمانده شبه نظامیان شیعه عراقی وابسته به ایران موسوم به حشد شعبی و دبیر کل گروه شبه نظامی بدر، از کسانی که به نزدیک بودن پایان عملیات موصل امید دارند، انتقاد کرد. او گفت که از روزهای نخست عملیات اعلام کرده که جنگ طول خواهد کشید چرا که داعش به شدت مقاومت خواهد کرد.

عملیات نیروهای عراقی برای باز پس گیری شهر موصل از تصرف گروه داعش، 17 اکتبر گذشته آغاز شد. در روزهای اولیه عملیات، پیشروی نیروهای عراقی از محور شرقی، سریع بود و آن ها توانستند بخش هایی از شرق این شهر را به کنترل خود در آورند. اما مقاومت شبه نظامیان داعش باعث شد که روند پیشروی نیروهای عراقی کُند و گاهی متوقف شود.

به گزارش شبکه خبری «الحدث» العامری گفت که ارتش، پلیس فدرال و سازمان مبارزه با تروریسم عراق جنگ شدیدی را برای بازپسگیری شهر از داعش، انجام می دهند.

نیروهای ارتش عراق، پلیس فدرال، سازمان مبارزه با تروریسم، پیشمرگه های کُرد، داوطلبان عشایر سنی و شبه نظامیان حشد الشعبی با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین الملل، در عملیات موصل شرکت دارند.

در تحولات میدانی هم نیروهای ویژه وابسته به سازمان مبارزه عراق در شرق موصل، هدف حمله یک پهباد بمب گذاری شده شبه نظامیان داعش قرار گرفتند.

شاهدان عینی می گویند که سربازان عراقی، به سمت این پهپاد که در حال گلوله باران منطقه منطقه البارد بود، شلیک کردند. البارد چندی پیش از تصرف داعش آزاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید