شورای امنیت دوشنبه قطعنامه اعزام ناطران بین‌المللی به حلب را تصویب خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دیپلماتیک اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد، دوشنبه 19 دسامبر بر سر پیش نویس قطعنامه جدیدی برای اعزام ناظران به شهر حلب سوریه به منظور نظارت بر روند تخلیه مخالفان مسلح و غیرنظامیان از مناطق محاصره شده این شهر، رای گیری خواهد کرد.

این اتفاق پس از آن خواهد افتاد که فرانسه، ارائه کننده نخستین پیش نویس، با مد نظر قرار دادن نقطه نظرهای روسیه در پیش نویس، موافقت کرد.

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در این باره گفت: «انتظار داریم پیش نویس قطعنامه صبح دوشنبه با اجماع آرا تصویب شود».

همچنین فرانسوا دولاتر سفیر فرانسه در سازمان ملل به خبرنگاران گفت که 15 عضو شورای امنیت «به زمینه ای برای تفاهم» دست یافتند و او با ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره گفت و گو کرده است.

چورکین که کشورش از نظام سوریه حمایت می کند هم گفت: «معتقدم که متن خوبی داریم و با رای دادن به آن در صبح دوشنبه موافقت کردیم».

روسیه روز یکشنبه پیش نویس قطعنامه ای تقدیم شورای امنیت درباره اوضاع حلب ارائه داده بود. این اقدام در ابتدای جلسه غیر علنی شورای امنیت روی داده بود.

پیش از آن چورکین گفته بود که روسیه نخستین پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی فرانسه برای اعزام ناظران به حلب را وتو خواهد کرد.

پیش نویس ارائه شده از سوی روسیه به مساله ناظران اشاره نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size