چرا مصر از ورود پسر بن لادن به خاک خود جلوگیری کرد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات مصری روز یکشنبه 18 دسامبر، اعلام کردند که از ورود عمر اسامه بن لادن فرزند رهبر سابق گروه القاعده به خاک این کشور جلوگیری کرده اند.

یک منبع امنیتی به العربیه.نت گفته است که نام عمر فرزند بن لادن به دلایل امنیتی، در لیست افراد ممنوع از ورود به کشور مصر درج شده است.

این مقام امنیتی گفت که هنگام رسیدن عمر بن لادن به فرودگاه قاهره در ساعات اولیه صبح روز جمعه گذشته، که با پرواز شرکت هواپیمایی مصر از قطر به قاهره رسیده بود، مقامات فرودگاه از ورود وی جلوگیری کرده و وی را به بازگشت به قطر یا سفر به کشوری دیگر مجبور کردند.

منبع مصری افزود که مقامات این کشور، عمر بن لادن را به با پرواز 693 هواپیمایی ترکیه، به سمت استانبول روانه کردند.

به گفته این منبع مصری، عمر بن لادن نه تنها در مصر بلکه از ورود به شماری از کشورهای اروپایی به دلیل بیم از ارتباط وی با گروه های افراط گرا، از جمله القاعده که پدر وی آن را رهبری می کرد، ممنوع است.

عمر، فروند چهارم اسامه بن لادن از همسر اول وی به نام «نجوا الغانم» است. عمر که در سال1981 به دنیا آمد، چهارمین فرزند از میان 20 فرزند او است.

دو کشور اسپانیا و بریتانیا، پناهندگی یا سکونت عمر در خاک خود را نپذیرفته اند. این در حالی است که همسر وی بریتانیایی است.

پس از انتشار خاطرات عمر بن لادن درباره پدرش و القاعده، برخی از کشورها، نوشته های او را به سود القاعده به شمار آوردند و بعضی دیگر، این خاطرات را حاوی اطلاعات مهمی درباره گروه تروریستی القاعده دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید