سعودی بر اهمیت تحرک فوری برای نجات حلب از کشتار تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی اعلام کرد که این کشور همچنان، قتل عام فجیع در شهر حلب سوریه را با نگرانی شدید، دنبال می‌کند. وی حوادث حلب را جنایت علیه بشریت و زشت‌ترین جنایت در حق انسانیت در قرن کنونی دانست که در برابر دیدگان جهانیان روی می دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی (واس)، این مقام مسئول تاکید کرد که سعودی اخیرا تماس‌های گسترده‌ای با طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و کشورهای دوست و برادر داشته و بر موضع خود نسبت به تحرک فوری به منظور توقف این قتل عام تاکید کرده است.

این مقام سعودی، در پایان اظهارات خود، بر اهمیت نقش شورای امنیت سازمان ملل متحد در انجام مسئولیت‌های خود که در منشور سازمان ملل ذکر شده و ماموریت این شورا را حفظ امنیت و صلح جهانی می‌داند، تاکید کرد.

در همین حال، متیو رایکروفت سفیر بریتانیا در سازمان ملل، رویدادهای حلب را لگه ننگی بر پیشانی انسانیت و جامعه جهانی به دانست و تاکید کرد که شورای امنیت، تصمیم گرفته است همه اقدامات لازم را برای توقف این فاجعه انجام دهد.

بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل هم خواهان تخلیه هرچه سریع‌تر ساکنان شرق حلب شده است. به گفته بان کی‌مون «حلب اکنون مترداف با جهنم است.» او از همه طرف‌های درگیر خواسته که اقدامات لازم را برای از سرگیری تخلیه حلب انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید