داعش مسئولیت حمله انتحاری عدن را که 47 نظامی را کشت برعهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش با صدور بیانیه ای که در اینترنت منتشر شد، مسئولیت حمله انتحاری به پادگانی نظامی که دستکم 47 کشته بر جای گذاشت را بر عهده گرفت.

پیش از این دکتر عبدالناصر الولی مدیر کل دفتر بهداشت استان عدن یمن اعلام کرده بود که در حمله انتحاری که یکشنبه 18 دسامبر پایگاه نظامی الصولبان در شرق شهر عدن را هدف قرار داد، بیش از 40 سرباز کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، الوالی افزود که احتمال دارد شمار کشته شدگان افزایش یابد.

هفته گذشته نیز انفجاری انتحاری در عدن که مسئولیت آن را گروه دولت اسلامی موسوم به داعش بر عهده گرفته بود، 50 نظامی کشته شده بودند.

یک مقام مسئول نظامی یمنی گفت که مهاجمی انتحاری، سربازانی را هدف قرار داد که در پایگاهی در شمال شرق عدن، برای دریافت حقوق ماهانه خود، به صف ایستاده بودند.

او افزود که مهاجم انتحاری، خود را میان جمع نظامیان در پایگاه واقع در محله العریش، جا داده بود.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از خبرنگار خود گزارش داده است، مهاجم انتحاری مجهز به جلیقه بمب گذاری شده، خود را به مجموعه ای از نیروهای امنیتی رساند که روبروی منزل فرمانده شان سرتیپ ناصر العنبوری در داخل طرف مقابل پایگاه، به صف ایستاده بودند.

افزایش حملات انتحاری در عدن در حالی صورت می گیرد که عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن و دولتش در این شهر حضور دارند.

این حملات انتحاری که توسط گروه های تندرو همچون القاعده و داعش صورت می گیرد، در حالی روی می دهند که دولت یمن در جنگ با کودتاگرانی است که مناطق وسیعی از شمال و مرکز کشور را تصرف کرده اند. شبه نظامیان حوثی که از سوی ایران حمایت می شوند و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، این کودتاگران را تشکیل می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید