اردن.. 10 کشته نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان مسلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار شبکه خبری العربیه گزارش داد که نیروهای امنیتی، 3 تروریست ها در قلعه شهر الکرک واقع در جنوب عمّان پایتخت اردن کشتند. این در حالی است که نیروهای امنیتی پاکسازی قلعه را آغاز کردند و صدای تیراندازی از داخل آن شنیده می شود.

ماجرا از آن جا آغاز شد که ظهر شنبه 18 دسامبر، مهاجمانی نقدابدار، شلیک آتش به سمت یک مرکز امنیتی و گشت های پلیس را آغاز کردند. در این تیراندازی ها، دستکم 10 تن کشته شدند که 7 تن از آن ها از نیروهای امنیتی بودند. یکی از کشته شدگان هم یک زن گردشگر کانادایی بود. علاوه بر آن 22 تن از نیروهای امنیتی وشهروندان زخمی شدند که وضعیت جسمی برخی از آن ها خطرناک گزارش شده است.

حمله مهاجمان نقابدار با گروگان گیری در قلعه همراه بود که گزارش ها می گوید نیروهای امنیتی اکثر گروگان ها را که شماری از گردشگران خارجی در میان آن ها دیده می شوند، آزاد کردند.

پیش از آن، محمد المومنی وزیر اطلاع رسانی و سخگوی دولت اردن به العربیه.نت گفته بود که شمار مهاجمان مسلح، 4 تا 5 تن هستند که در قلعه محاصره شده اند و به صورت بی هدف اقدام به شلیک آتش می کنند.

هانی الملقی نخست وزیر اردن هم با اعلام کشته شدن شماری از نیروهای امنیتی در حمله کرک، شمار مهاجمان را 10 تن برآورد کرد.بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید