عکس‌های جدیدی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایرانی، عکس هایی جدید از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرده اند که در حال گشت زنی در محله های شرق حلب است.

فعالان سوری، شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران را که از نظام بشار اسد رئیس نظام سوریه پشتیبانی می کنند، به مانع تراشی در مسیر اجرای بدون مشکل توافق تخلیه غیر نظامیان و مخالفان مسلح از شرق حلب متهم کردند.

اورژانس حلب می گوید که این شبه نظامیان، روز جمعه 16 دسامبر، با متوقف کردن کاروان های افرادی که از محله های شرقی حلب به خارج منتقل می شدند، 4 تن از آن ها را کشته و 6 تن از جمله یکی از فعالان اورژانس را زخمی کردند.

عملیات تخلیه غیرنظامیان و مخالفان مسلح از مناطق تحت کنترل مخالفان در شرق حلب، جمعه متوقف شد. شبه نظامیان هوادار اسد خواستار آن شدند تا زخمی ها از دو شهرک شیعی کفریا و الفوعه در استان ادلب که در محاصره مخالفان قرار دارند، خارج شوند.

منابع اپوزیسیون سوریه اعلام کردند که با خارج کردن زخمی ها از دو شهرک کفریا و الفوعه موافقت کرده اند.

شنبه الفاروق ابو بکر مسئول مذاکرات حلب از گروه «احرار الشام» شنبه 17 ىسامبر در پیامی صوتی از دست یابی به توافقی با روسیه و ایران برای تکمیل تخلیه مخالفان مسلح و غیرنظامیان از شرق حلب خبر داد.

این توافق شامل خروج مخالفان مسلح و غیر نظامیان باقی مانده از مناطق محاصره شده شرق حلب می شود تا در مقابل، آسیب دیدگان، زخمی ها و برخی از شبه نظامیان هوادار نظام اسد، از دو شهرک الفوعه و کفریا در استان ادلب و برخی از زخمی ها از شهرک های مضایا و زبدانی در حومه دمشق، خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید