دولت یمن خواستار نقشه راه جدید برای صلح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالملک المخلافی، رئیس هیئت گفتگوی دولت قانونی یمن در مذاکرات صلح و وزیر خارجه این کشور صبح روز شنبه 17 دسامبر با اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل، در ریاض پایتخت سعودی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش العربیه، المخلافی در این دیدار اظهار داشت که دولت قانونی یمن، در انتظار ارائه طرح جدیدی برای تحقق صلح در این کشور است که در آن دیدگاه واضحی درباره نقطه نظرات و پاسخ های دولت درباره طرح پیشین که با اصول توافق شده در تناقض است، ارائه شود.

وزیرامور خارجه یمن تاکید کرد که اجرای قطعمنامه 2216 شورای امنیت و قطعنامه های مرتبط با آن، تنها راه جلوگیری از مصایب جنگ در کشور است، و شبه نظامیان باید این قطعنامه را اجرا کنند.

وی بر پایبندی دولت یمن بر صلح و اخراج این کشور از آتش جنگ و جدی بودن دولت مشروع در تعامل مثبت با همه تلاش های بین المللی جهت تحقق صلح و اجرای قطعنامه های بین المللی شد.

در همین حال، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که جان کری، روز یکشنبه (فردا) از ریاض پایتخت سعودی جهت اجرای گفتگوها با رهبران این کشور درباره شماری از پرونده های خاورمیانه، سفر خواهد کرد.

مارک تونر، معاون سخنگوی رسمی وزارت خارجه، بیان داشت که کری در این سفر، تحولات منطقه ای از جمله اوضاع در یمن و تلاش های صورت گرفته برای پایان دادن به جنگ در این کشور را مطرح خواهد کرد.

از سوی دیگر، هیئت شبه نظامیان حوثی، روز گذشته از مسکو پایتخت روسیه به منظور به رسمیت شناختن دولت کودتاچی در صنعا، دیدار کرد. هیئت حوثی ها در چند روز پیش به چین سفر کرده بود. این در حالی است که روسیه پیشتر اعلام کرده بود که دولت مشروع یمن را به رسمیت می شناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید