وزیر دفاع بریتانیا: بشار اسد که 40% سوریه را ویران کرد در آینده آن جایی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا گفت که بشار اسد پس از آن که 40 درصد کشور را ویران کرد، هیچ جایگاهی در آینده سوریه ندارد.

به گزارش خبرگزاری ها، مایکل فالون پنجشنبه 15 دسامبر در کنفرانس خبری مشترک با اشتون کارتر همتای آمریکایی خود که در لندن برگزار شد گفت، ائتلاف بین الملل علیه داعش، از باز کردن جبهه ای جدید علیه این گروه در شهر الرقه سوریه استقبال کرد.

درباره اوضاع در حلب سوریه هم مایکل فالون گفت، تنها راه پایان دادن به این گونه رویدادها، انتقال سیاسی در سوریه است. او افزود: «ادعای روسیه مبنی بر این که مداخله نظامی اش در سوریه برای جنگ با داعش است، صحت ندارد».

در پاسخ به سوالی درباره نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک در شمال سوریه در حال نبرد هستند و هویت غیر عربی این نیروها، فالون این مساله را رد کرد و گفت: «70 درصد از نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک عرب هستند».

از سویی اشتون کارتر گفت که راه حل سیاسی، تنها راه پایان دادن به پایان دادن به بحران سوریه است.

در انتقاد از نیروهای روسیه که از نظام سوریه حمایت می کنند، کارتر گفت: «روس ها به بهانه مبارزه با داعش وارد سوریه شدند اما چنین چیزی روی نداد».

سخنان مسئولان بریتانیا و آمریکا پس از آغاز خروج مخالفان مسلح حکومت سوریه و ده ها هزار غیر نظامی از مناطق محاصره شده در شرق حلب مطرح می شود.

توافق آتش بس و خروج مخالفان مسلح و غیر نظامیان پس از حمله بزرگ نیروهای دولتی سوریه به همراه متحدانشان به مناطق تحت کنترل مخالفان در شرق حلب حاصل شده است. این حمله که صدها کشته بر جای گذاشت، باعث شد مخالفان مناطق تخت کنترل خود را به سرعت از دست بدهند.

پیش از دست یابی به توافق آتش بس، سازمان ملل متحد سه شنبه 13 دسامبر اعلام کرده بود که گزارش هایی از کشتار غیر نظامیان در شرق حلب توسط نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان عراقی متحدش به دست آورده است.

سپاه پاسداران ایران، گروه شبه نظامی حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، که از حمایت هوایی روسیه برخوردارند، متحدان نظام اسد به شمار می آیند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید