موصل.. داعش به مناطق آزاد شده یورش برد و به كنيزی گرفتن زنان فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در عراق، روز پنج شنبه 15 دسامبر به نقل از منابع امنیتی، گزارش داد که داعش، ساختن یک خاکریز بزرگ را به منظور جلوگیری از نزدیک شدن نیروهای عراقی به مناطق شرق رودخانه دجله در شهر تاریخی نینوا، آغاز کرده است.

وی افزود که شدت درگیری ها به دلیل بارش شدید باران، کاهش یافته و این فرصت را به شماری از شبه نظامیان داعش داده تا در مناطق آزاد شده از تصرفشان توسط نیروهای عراقی عملیات ایذایی انجام داده و نیروهای مبارزه با تروریسم و غیر نظامیان را هدف قرار دهند.

نیروهای عراقی در موصل اسلحه انبار شده زیر زمین توسط شبه نظامیان داعش را کشف می کنند
نیروهای عراقی در موصل اسلحه انبار شده زیر زمین توسط شبه نظامیان داعش را کشف می کنند

بر اساس این گزارش، گروه داعش، روز چهارشنبه تونست که با استفاده از شرایط بد جوی و وجود ابر غلیظ در منطقه که به کاهش حملات هوایی منجر شد، به مناطق النور، الاعلام و التامین در موصل نفوذ کند. این مناطق پیشتر در تصرف شبه نظامیان داعش بود.

نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم در عراق، در پی این حملات، مجبور شدند، شمار دیگری از نیروهای خود را برای دفع این حملات به منطقه ارسال کنند.

ساکنان مناطق آزاد شده از تصرف داعش در موصل
ساکنان مناطق آزاد شده از تصرف داعش در موصل

خبرنگار العربیه افزود که داعش، اعضای خود را به کشتن مردان وبه کنیزی زنان در مناطق آزاد شده فراخواند.

از سوی دیگر، سرلشکر عبدالوهاب الساعدی، رئيس سازمان مبارزه با تروریسم شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل، ساکنان مناطق آزاد شده را به باقی ماندن در منازل خود فراخواند و تاکید کرد که اوضاع تحت کنترل است.

سرلشكر عبد الوهاب الساعدی در موصل
سرلشكر عبد الوهاب الساعدی در موصل


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید