یونیسف: بیش از 100 کودک در ساختمانی در حلب محاصره هستند که در معرض حملات شدید است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) سه شنبه 13 دسامبر اعلام کرد شمار زیادی از کودکان که شاید شمارشان از 100 تن تجاوز کنند، در ساختمانی در شرق حلب محاصره شده اند که در معرض حملات شدید قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گیرت کابیلر مدیر منطقه ای یونیسف در بیانیه ای اعلام کرد: «بر پایه گزارش های نگران کننده از شهر حلب، شمار زیادی از کودکان که شاید شمارشان از 100 تن تجاوز می کند، از خانواده هایشان جدا شدند یا بدون سرپرست باقی مانند. این کودکان در داخل ساحتمانی محاصره هستند که در معرض حملات شدید قرار دارد».

شامگاه دوشنبه، فعالان و دیده بان حقوق بشر سوریه، از اعدام ده ها غیر نظامی توسط نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان، در محله های شرق حلب خبر دادند.

شبکه خبری الحدث به نقل از فعالان سوری گزارش داد که شبه نظامیان متحد نظام بشار اسد، 9 کودک و چهار زن را در محله الفردوس، زنده سوزاندند.

این رویدادها در جریان پیشروی نیروهای دولتی سوریه و متحدانشان در مناطق شرق حلب با هدف کنترل کامل شهر و بیرون راندن مخالفان از آن صورت می گیرد.

نیروهای دولتی سوریه و متحدانش توانستند با پیشروی سریع، بیش از 95 درصد حلب را به کنترل خود در آورده و بخش کوچک باقی مانده در دست مخالفان هم احتمالا به زودی سقوط کند.

نیروهای سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه عراقی، افغان و پاکستانی، متحدان نظام بشار اسد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید